Reklama

[WIDEO, NA ŻYWO] Trwa konferencja ministrów. Chodzi o otwarcie żłobków i przedszkoli

Opublikowano:
Autor:

[WIDEO, NA ŻYWO] Trwa konferencja ministrów. Chodzi o otwarcie żłobków i przedszkoli - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kilka minut temu rozpoczeła się konferencja prasowa z udziałem ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, ministra edukacji narodowej Darisuza Piontkowskiego oraz minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marleny Maląg.

Otwarcie żłobków i przedszkoli, które zaplanowano na 6 maja, ma charakter fakultatywny dla samorzadów.

- To nie jest uruchomienie w pełnym zakresie. To jest miejsce (żłobki, przedszkola - przyp.red.) , gdzie nasze pociechy mogą uzyskać opiekę na czas, gdy rodzice są w pracy. Musimy to zrobić w maksymalnej trosce o zdrowie dzieci i pracowników, tak jak było to robione w innych krajach europejskich. Te regulacje, te działania mają służyć temu, żeby w tym reżimie sanitarnym żyło się nam w miarę normalnie - powiedział minister Szumowski.

Jak informuje minister Marlena Maląg, zasiłki opiekuńcze dla rodziców opiekujących się dziećmi do 8. roku życia będą zagwarantowane do 24 maja. Dzieci nie będą musiały nosić maseczek.

- My dziś dajemy możliwość, żeby samorządy mogły podejmować decyzję. Robimy to, po to, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom rodziców. Gdy rodzic nie będzie mógł posłać dziecka do żłobka czy przedszkola, zapewniamy zasiłki opiekuńcze - wyjaśnia szefowa resortu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE