Reklama

[WIDEO] Policjant z Kutna był "kretem" przestępców? TVN24 na tropie

Opublikowano:
Autor:

[WIDEO] Policjant z Kutna był "kretem" przestępców? TVN24 na tropie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia O Marcinie R., mundurowym z Kutna, który wpadł w niemałe tarapaty pisaliśmy W TYM MIEJSCU. Tę sprawę pod lupę wzięli również dziennikarze TVN 24, którzy przy okazji przedstawiają kulisy pracy „policji w policji”, czyli Biura Spraw Wewnętrznych.

Z ustaleń TVN24 wynika, że Marcin R. przynajmniej trzy razy miał mówić osobom postronnym o przygotowaniach policyjnych działań. Zdaniem prokuratury w co najmniej jednym przypadku intencja była jasna: utrudnienie postępowania i pomoc podejrzanemu, na którego zasadzali się jego koledzy z policji. Policjant z Kutna jest podejrzany o przestępstwo, którego wśród mundurowych się nie wybacza.

- Pozyskiwał informacje o czynnościach prowadzonych przez innych funkcjonariuszy i przekazywał je osobom trzecim - informuje Tomasz Szczepanek z łódzkiej prokuratury.

Policjant nie przyznał się do winy. Odmówił składania wyjaśnień. Przebywa na wolności, musiał wpłacić 8 tysięcy złotych kaucji. Został też zawieszony w obowiązkach służbowych. TVN24 dotarł do jego kolegów z KPP Kutno.

- Od jakiegoś czasu nie miał problemu z tym, że na facebooka wrzucał foty z ludźmi, którzy byli mocno szemrani. Oby jednak informacje o zdradzie się nie potwierdziły, bo nie ma większego wstydu - opowiadają kutnowscy policjanci reporterom TVN24.

Sprawę Marcina R. badała „policja w policji”, czyli funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych. Z nimi także udało się porozmawiać ekipie TVN24.

W BSW nie chcą mówić o tym, jak rozpracowywali Marcina R. Ale - jak mówią funkcjonariusze - nie jest to nietypowa sprawa. W 2016 roku 36 funkcjonariuszy usłyszało zarzuty przekroczenia uprawnień i przekazywania poufnych informacji osobom trzecim. Rok temu problem był jeszcze większy - status podejrzanych przyznano 47 policjantom. To dane z opublikowanego w zeszłym tygodniu raportu, w którym Biuro podsumowuje roczne wyniki swojej pracy.

- Jak mamy kreta, to jest tylko jedna metoda działania. Procedura wykluczenia- mówi jeden z policjantów BSW.

Więcej na stronie TVN24 – TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE