Reklama

Reklama

[WIDEO] Ratownicy Aquaparku żądają podwyżek i grożą rozwiązaniem umów. Zastąpi ich firma z zewnątrz?

Opublikowano: pon, 2 gru 2019 18:34
Autor:

[WIDEO] Ratownicy Aquaparku żądają podwyżek i grożą rozwiązaniem umów. Zastąpi ich firma z zewnątrz? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Aquapark planuje ogłosić przetarg na outsourcing usług ratowników. Spowodowało to niemałe poruszenie, zarówno wśród załogi, jak i radnych, do których ci pierwsi wystosowali pismo. Twierdzą w nim, że należy im się podwyżka, a jeśli jej nie otrzymają, istnieje możliwość, że Aquapark pozostanie bez obsługi. W związku ze sprawą podczas ostatniej sesji Rady Miasta w prawie 20-minutowy ogień pytań wzięty został dyrektor obiektu Paweł Ślęzak.

Reklama

Sprawę pisma ratowników do Rady Miasta poruszyła Ewa Rzymkowska.

- Pismo dotyczyło kwestii wynagrodzeń i tego, że ratownicy proszą o podwyżki. Może warto by było zorganizować jakieś spotkanie z tymi ratownikami, bo nie uzyskaliśmy informacji, czy były w ogóle prowadzone z nimi jakiekolwiek rozmowy. Być może wszystko jeszcze jest do uzgodnienia i doprowadzenia do konsensusu - zaczęła radna.

Jako że na sali obecny był dyrektor Aquaparku Paweł Ślęzak, oddano mu głos.

- Rzeczywiście ratownicy wystąpili z takim pismem, dostali odpowiedź, że w połowie grudnia otrzymają informację, czy będzie możliwa podwyżka i czy w ogóle ona będzie - relacjonował. - Natomiast - myślę, że państwo też się z tym zgodzicie - szukamy wszędzie oszczędności. Aquapark ma już prawie osiem lat, codziennie są podpisywane faktury dotyczące rzeczy, które się zużywają i psują - gwarancja już dawno się skończyła, a to są potężne pieniądze i naszym obowiązkiem jest dbać o to, aby koszty Aquaparku były jak najmniejsze.

Dyrektor oburzał się także, że pismo ratowników w ogóle do rady trafiło.

- To jest jakiś precedens i dla mnie dziwna sprawa, bo ratownicy są pracownikami Aquaparku i skierowali pismo do wiadomości prezydenta i radnych - nie wiem, co mieli na celu, czy postraszenie? Nie mam pojęcia, dla mnie oczywistą jest sprawą, że dokonując analizy, jednym z ich punktów jest ogłoszenie przetargu na outsourcing na ratownictwo - mówił Ślęzak i zaczął wyliczać: - Ratowników na umowę zlecenie jest około 35-40 i jeden ma 4 czy 8 godzin w miesiącu, a całą robotę ZUS-u i obsłużenia tego muszą wykonać pracownicy MOSiR-u, musimy zabezpieczyć BHP, musimy ich wyposażyć i ubrać, stąd koszty są nieprawdopodobne.

Ewa Rzymkowska nie dawała jednak za wygraną.

- A może jednak warto byłoby spróbować spotkać się z tą grupą? Może ustalicie jakieś kwestie i dojdziecie do porozumienia, bo w piśmie było jakieś takie zastrzeżenie, że "w przypadku odmowy nie jest możliwa dalsza współpraca". Żeby nie było nagle takiej sytuacji, że nagle wszyscy wypowiedzą umowę - mówiła, a przytakiwał jej przewodniczący rady Mariusz Sikora: - Obecnie pracujący to sprawdzeni ratownicy, z doświadczeniem, znają nasz obiekt i gości oraz ich zachowania.

Paweł Ślęzak stwierdzał jednak jasno: nie ma tematu do rozmów z ratownikami.

- O czym ja mam rozmawiać z nimi? To jest prosty temat. Jest wystąpienie o podwyżkę, a w tym roku już jedną dostali i zostało zapowiedziane, że nie ma pieniędzy w budżecie na to, żeby dostali drugą - bo skąd ja mam te pieniądze wziąć? Dyskusja jest absolutnie zbędna. Ja nie wiem, skąd z państwa strony są jakieś niepokoje. Jeśli ktoś wymówi pracę i nie będzie chciał pracować, to nie będzie pracował - prosty temat. Jakie spotkania, z kim? Przy kawie, przy herbacie? - pytał retorycznie Ślęzak. - Jest pismo, została odpowiedź udzielona: w połowie grudnia otrzymają informację. Jeśli analiza pokaże, że będziemy mogli na to pozwolić, to pewnie podwyżki będą, choć nie wiem czy akurat tyle, ile oni sobie życzą. Stawka godzinowa ratowników kutnowskich jest w górnej strefie stanu średniego w Polsce. To nie jest tak, że ktoś kogoś wykorzystuje. Umowa zlecenie to jest umowa dobrowolna. Jeśli ktoś chce pracować, zna warunki, to pracuje. Jeśli nie - to nie pracuje.

Radni pytali o możliwe scenariusze po przetargu.

- Jeśli zostanie on wygrany przez firmę zewnętrzną, to możliwe, że wszyscy ratownicy stracą pracę, a to będą nasi mieszkańcy - zauważył Michał Łucki.

- Był już kiedyś w Aquaparku outsourcing ratownictwa, wygrała firma i pierwsze co zrobiła, to przyszła do mnie i zapytała, ilu mogę dać ratowników. Gdzie będą szukać ludzi z zewnątrz, kiedy mają gotowych ratowników - odpowiadał Ślęzak. - Jeśli się państwo wczytacie w SIWZ (Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia w przetargu - dop. red.), to tam są wyraźne zapisy, na tyle, ile prawo pozwala, żeby zabezpieczyć czterech zmianowych, którzy są w tej chwili, żeby zapewnić zmianowego na pełnym etacie od nas. Jeśli tak oczywista i prozaiczna sprawa, jak to pismo staje się przedmiotem debaty szacownej rady, to ja bardzo przepraszam - jest dużo więcej problemów. Proszę mi wierzyć, mam na względzie dobro i to, żeby ci pracownicy mogli dalej pracować. A jeśli nie będą chcieli, bo im warunki nie będą odpowiadały - trudno.

Stonować nastroje próbował Rafał Jóźwiak.

- Widzę, że tam jest głównie problem międzyludzki, a nie ekonomiczny i poszliście niestety na udry. Jeśli doszło do tego, że takie pisma do rady trafiają, to takie można wyciągnąć wnioski - komentował Rafał Jóźwiak, który skupił się jednak na czymś innym. - Były w historii Aquaparku bardzo dramatyczne zdarzenia związane z tym, że osoby - jak się domniemuje - nie miały odpowiednich kwalifikacji. Jaka będzie kontrola firmy w ramach outsorcingu, aby na te szczególnie wrażliwe umiejętności ratowania życia i zdrowia ludzkiego, pan miał jako dyrektor pełny wpływ? Żeby nie zrzucać na zewnętrzną firmę: "no przecież to wy mieliście to zapewnić". Czasami warto zapłacić kilka złotych więcej.

- Faktycznie była taka sytuacja, spowodowana przez czynnik ludzki, że kilku ratowników nie miało uprawnień, ale to zostało wszystko wyjaśnione, reakcja była natychmiastowa i nie chciałbym do tego wracać. Kontrola jest absolutnie zabezpieczona, zresztą to jest wpisane w SIWZ - zapewniał Ślęzak.

Dyrektor Aquaparku podkreślał, że najważniejszy jest budżet. Jeśli analizy wykażą, że można dać podwyżki, to one się pojawią. A jeśli firmy startujące do przetargu złożą nieopłacalne dla obiektu oferty, umowa na outsourcing nie zostanie podpisana.

- Natomiast dzisiaj mamy taką sytuację, że oto ratownicy, którzy - powtarzam - w tym roku otrzymali już podwyżkę, napisali pismo o następną. Będzie podsumowywany rok, pamiętacie państwo co się stało, jakie wielkie nieszczęście nam groziło, gdy jedna z kratek wentylacyjnych spadła i trzeba było zabezpieczyć 46 kratek wentylacyjnych i kosztowało to - nie mogę powiedzieć dokładnie, bo to tajemnica - paredziesiąt tysięcy. To nie jest tak, że pieniądze gdzieś na kupce leżą, a Ślęzak nie chce dać ratownikom, bo się zacietrzewił. Absolutnie się nie zacietrzewił - podsumowywał dyrektor Aquaparku.

O ratownikach i przetargu będziemy jeszcze pisać na łamach KCI.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (157)
 • 2 lata temu | ocena +1 / -1

  aaa

  Niektórzy z ratowników nie nadają się do pracy z ludźmi. Konieczne szkolenia z komunikacji społecznej i dobrych obyczajów. Basen zamieniają w disco- polową imprezę z prymitywnymi, hałaśliwymi przytupankami.

 • 2 lata temu | ocena +1 / -1

  jeden z nich

  Trza sie byyło ucyc to tyz bys tak miala ja my.A co tsa było i jus

 • 2 lata temu | ocena +9 / -9

  tght444

  A ratownicy to 40% strażaków i 40% policjantów którzy zarabiają sporo dostając co roku podwyżki po 655 zł i 500 zł w 2020 r., płatne nadg, 13stki mundurówki, płatne dojazdy do miejsca pełnienia służby, podwyżka dodatku za wyżywienie, wczasy pod gruszą, dodatek za brak mieszkania etc. i robić im sie nie chce bo tam tez ni... Rozwiń

 • 2 lata temu | ocena +14 / -14

  stary pływak

  Tak sie sklada że WŁADCA BASENU bez RATOWNIKÓW jest po prostu NIKIM a oni bez niego nie lepiej,ale to On ,jako Władca powinien umieć prowadzić rozmowy,rozwiązywać konflikty i dbać o dobrą atmosfere w zespole jaki zatrudnia.A niestety w tym jest Cieniutki i mamy co mamy.

 • 2 lata temu | ocena +13 / -13

  Sylwia

  Po pierwsze nikt nie wmówi mi że nie ma nic lepszego jak zgrany zespół stałej, dobrze wyszkolonej kadry ludzi, znających specyfiką obiektu, ludzi stąd ... to cholerny atut. Ratownicy znający specyfikę miejsca i nie oszukujmy się ludzie sprawdzeni i z doświadczeniem. Firmy zewnętrzne często dają nam możliwość redukcji kosztów, ... Rozwiń

  • 2 lata temu | ocena +9 / -9

   autor

   Krótko, Nie kąsa się ręki, która karmi.

  • 2 lata temu | ocena +4 / -4

   spokojny

   Do Sylwii nie ma szans na to aby ratownicy bez kwalifikacji pracowali na Aqua, kontrola jest podwójna , raz przez pracodawce w momencie naboru /firme/ dwa przez dyrekcje Aqua. Wszystkie procedury, ilosci ratownikow na zmianach, wymagania idywidualne ratownikó sa zawarte w umowie pomiedzy Aqua a firmą. Nie ma najmniejszego zagrozenia. ... Rozwiń

   • 2 lata temu | ocena +9 / -9

    Zorro

    a u szefa WOPRu to skąd się piłkarzyki wzięli, przez przypadek?? nie sądzę...

 • 2 lata temu | ocena +7 / -7

  Alf

  A tak ,na dobrą sprawe,to każdy ma prawo walczyć o podwyżke.....ratownicy też i dyrektor ,tylko że on nie odpowiada za ludzkie życie a nawet nie wiemy ile dostaje.Smutne to .Bardzo smutne.

 • 2 lata temu | ocena +12 / -12

  Alf

  To że Ślezak ,w stosunku do ratowników ,kulturą nie grzeszy to tak jest od b.dawna. Jeśli faktycznie Akva przejmuje zewnętrzna firma to może i pora zastąpić nieudolnego dyrektora kimś innym.On jest Cienki.B.Cienki. Ale miasto nie chce tego widzieć.Kolesie,kumple,układy. A może by tak chociaż p.dyrektor podał ile odbiera do rączki,skoro już... Rozwiń

 • 2 lata temu | ocena +10 / -10

  Aqua

  No to jednak doczekaliśmy się że ratownikami będą Ukraińcy. Brawo Panie Dyrektorze. Oby historia się nie powtórzyła że połowa bez papierów będzie.

 • 2 lata temu | ocena +6 / -6

  cios

  No i doczekali skarżypyty ratownicy, dzisiaj został rozstrzygnięty przetarg na świadczenie usług ratowniczych w Aquaparku, dyrektor Ślęzak zaoszczędził 118 000 zł w skali roku. Brawo dyrektorze okazało się kolejny raz, że jest Pan fachowcem co się zowie, a ratownicy teraz w kolejce po prośbie z przeprosinami, żeby dyrektor zarekomendował ich no... Rozwiń

  • 2 lata temu | ocena +10 / -10

   zainteresowana

   napisz mi kolego "cios" jak Ty to wyliczyłeś, bo mi wychodzi zupełnie inna kwota oczywiście w drugą stronę???

 • 2 lata temu | ocena +2 / -2

  WW

  Jesli nie chca pracowac za takie pieniadze a 14 zl na reke to nie jest zle dotego druga praca to niech zadaja podwyzek tam gdzie maja umowy o prace. A napewno znajda sie osoby ktore beda chcialy sobie dorobic , i niejeden ma uprawnienia.

 • 2 lata temu | ocena +8 / -8

  Empress

  Mam pytanko, co się stało z pierwotną wersją SIWZ-u, która na stronie MOSiR-u została opublikowana w dniu 26 listopada br.? Dlaczego ją zmieniliście i w dniu 3 grudnia została "zawieszona" wersja po zmianach? Pan Dyrektor w swoim wystąpieniu na sesji tak zachęcał do zapoznania się z jej treścią, zapewniając o absolutnym bezpieczeń... Rozwiń

 • 2 lata temu | ocena +11 / -11

  MK

  Do "Normalny" podanie ręki, rozmowa powiedzenie dzień dobry to raczej normalne sytuacje kulturalnego człowieka a nie wizerunek szef to człowiek kulturalny z natury oraz pełnionego stanowiska a przedewsztstrkim który nie zgarnia wyłącznie do siebie a dba o swoich pracowników. Może razem z panem dyrektorem przyjdz popracuj cho... Rozwiń

 • 2 lata temu | ocena +12 / -12

  Aqua

  Po takim wystąpieniu Pana Dyrektora i słowach to na miejscu ratowników na pewno bym nie przedłużył umowy. Zostanie Dyrektor sam z tymi etatowymi i niech się martwi kto w styczniu przyjdzie do pracy.- A zapomniałem chętnych tutaj jest dużo za taką kasę. Mówicie że ratownicy nic nie robią- A kto pilnuje wasze dzieci kiedy zostswiacie... Rozwiń

  • 2 lata temu | ocena +3 / -3

   senior

   Do Aqua, po jakim wystąpieniu, że powiedział prawdę, że z takimi sprawami nie leci się do Rady ani do Prezydenta i nie robi się z igły widły, że kiedy dyrektor odpowieda, że do połowy grudnia ustosunkuje sie do wystapienia ratowników, bo wtedy będzie wiedział jakim budzetem bedzie dysponował w 2020 roku to jest normalna sprawa, ale ni... Rozwiń

   • 2 lata temu | ocena +5 / -5

    Aqua

    Do Seniora....najpierw sprawdź czy wszyscy z ratowników dorabiaja do innych pensji. Bo z tego co wiem są tacy którzy pracują tylko w Aquaparku i to jest ich jedyny dochód. Pracują na umowę zlecenie więc ani l4 ani urlopu nie mają więc chcąc mieć wolne z powodu choroby lub innej sytuacji muszą oddać dyżur, poza tym pracujący na ... Rozwiń

   • 2 lata temu | ocena +12 / -12

    trzymam kciuki

    Seniorze jak nie jesteś w temacie to się nie wypowiadaj. Gdzie mieli pójść jak nie do zwierzchnika czytaj pracodawcy Dyrektora do Prezydenta czy Radnych?? To była reakcja [drugie pismo] na brak odpowiedzi i rozmów po pierwszym piśmie. Odpowiedź o analizie była skutkiem właśnie zwrócenia się o pomoc do włodarzy miasta i jestem ... Rozwiń

 • 2 lata temu | ocena +8 / -8

  Obserwator

  Wszędzie oszczędności, a wszystko idzie do góry ,masakra co się dzieje. Szkoda dobrej zmiany na Aqua ale są madżejsi.

 • 2 lata temu | ocena +16 / -16

  Kutnianin z wyboru

  Hej czesto korzystam z Aquaparku i teraz jest naprawdę dobra ekipa ratownikow. Udzielają sie i sa mili ale lepiej przyoszczedzic pare zl miesiecznie. OSZCZEDZANIE NIE ZARABIA!!! Poloczki. Pozdro dla ratownikow

 • 2 lata temu | ocena +19 / -19

  nickuś

  a tak z innej beczki to czy Pan dyrektor to nie powinien już być na zasłużonej emeryturze?

 • 2 lata temu | ocena +9 / -9

  Kasia

  15 zł w polu dają ????

 • 2 lata temu | ocena +6 / -6

  Adam

  A może Pani Ewa by pomogła. Chciałbym zobaczyć Ją w stroju kąpielowym (oczywiście "w kratę"). Marnuje się w tym KRUS-ie.

 • 2 lata temu | ocena +19 / -19

  Wopr

  Nie długo będzie pracować Ukrainnaaa skoro Pan Wielki dyrektor tak chce, wszystko w jego rękach...Tylko wtedy zrobi sie taki kibel, ze piłkarzyki to małe piwo.

 • 2 lata temu | ocena +3 / -3

  Kierownik

  Ja tam się spotykam ze swoimi pracownikami przy WÓDCE . Cha cha

 • 2 lata temu | ocena +9 / -9

  Zygmunt

  50 gr x 200 godzin = 100 zł na ratownika 16 ratowników x 100 zł = 1600 zl 1600 miesięcznie x 12 = 19200 Koszty tylko dla ratownika , pracodawca płaci dwa razy tyle czyli min. 38 400, może i mało ale na ilości robi różnicę. Nie przepadam za P.Ś. bo z niego taki dyr. Jak..., że kratka spadła to wielki koszt A gdzie jest prewencja... nic... Rozwiń

  • 2 lata temu | ocena +11 / -11

   Xxx

   Panie Zygmuncie, trochę źle policzone, mniej ratowników/godzin trzeba wziąć pod uwagę i koszty na śmieciowej umowie są znikome przy zatrudnianiu studentów i osoby już otrzymujące minimalną krajową w innym zakładzie.

 • 2 lata temu | ocena +29 / -29

  Ania

  Największym problemem jest tu ''pan dyrektor''. Facio tak obrósł w piórka , tak się poczuł jakby był z nadania Pana Boga że nawet jakakolwiek uwaga w jego kierunku doprowadza go do szału. Uważam że ten pan już się zużył i jest do wymiany. Jak to mówią , jego wizja rozwoju firmy się wyczerpała. Traktowanie wszystkich ''z buta'' ... Rozwiń

  • 2 lata temu | ocena +6 / -6

   pracownik

   Pani Aniu ja się z Panią nie zgadzam. Dyrektor Ślęzak jest dobrym szefem, organizatorem i bardzo dobrze dba o obiekt. Zawsze jest do dyspozycji pracowników. Potwierdzeniem tego są opinie na google, gdzie na ok. 1600 ocen 90% to 5 i 4 gwiazdki,czyli bardzo dobra opinia. W Auaparku jest czyściutko, woda jest perfect, personel miły, a ze coś cz... Rozwiń

   • 2 lata temu | ocena +8 / -8

    Pracownik nie. Biorowy

    No ostatnio go w no z wody ratownik wylawial taka czysta woda....i za te 15. Zl nawet taka robote robią ratownicy

   • 2 lata temu | ocena +13 / -13

    jarząbek

    łubu dubu,łubu dubu niech żyje nam prezes naszego klubu niech żyje nam... zapomniałeś napisać.

 • 2 lata temu | ocena +8 / -8

  Oby

  W takiej umowie to nie rząda ani nie prosi tylko ewentualnie może się spytać czy ewentualnie przewiduje się jakieś podwyzki. Ja tez dorabiam bo poprostu z zoną mamy najniźsze i co mam zrobić, zaciskam zęby i wale 500godz miesięcznie. Może głupie ale prawdziwe bo tak jest w ochronie ale gdybym chciał postawić swoje warunki to by mnie wysłali do poli... Rozwiń

 • 2 lata temu | ocena +9 / -9

  Iwo

  Nie podoba się to odejść z pracy. Wielcy mi ratownicy. Połowa nawet pływać nie umie.

 • 2 lata temu | ocena +8 / -8

  Xyz

  Pracują tak, 2 osoby na basenie jedna w kanciapie tej za szklaną szybą na telefonie tak co 10 15 minut zmiana, jak więcej czasem w 2 osoby odpoczywają, to wychodzi na to, że w 1 godzinie mają 15 minut przerwy albo 20 minut, to w 8 godzin z 1,5 godziny wolnego na komórkach tel., odpoczywają, takiej pracy pozazdrościć 14,50 zł na godzinę w tym... Rozwiń

 • 2 lata temu | ocena +31 / -31

  Kaśka

  Jeżeli dla niektórych komentujących wspaniałomyślnym działaniem dyrektora było zorganizowanie przetargu na firmę zewnętrzną zamiast porozmawiać z ratownikami i oburzać się że pismo poszło do wiadomości rady , nie wspominając o tej ambitnej tegorocznej podwyżce 0,50 gr to gratuluję rozumu .

 • 2 lata temu | ocena +27 / -27

  Kamil

  Ludzie co z tego że ratownicy w większości pracują w szkole cz w straży ... pomyślcie trochę że widocznie tam tyle ile mówicie nie zarabiają skoro szukają drugiej roboty , bo wątpię że na Aqua siedzą dla przyjemności ... i co w tym dziwnego że pracujący człowiek prosi o podwyżkę ??? czasem mam wrażenie że komentarze tutaj piszą ci co siedzą... Rozwiń

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

   Tolek

   Prosić a żądać, straszyć „brakiem możliwości dalszej współpracy” to jednak zdecydowana różnica. Z tego co czytałem są tam ratownicy z umową na stałe więc przez przetarg mogą ją stracić... to dopiero przykre, jedni chcieli więcej a mogą zabrać innym podstawowe źródło dochodu, ciekawe czy w straży/ szkole tez się id... Rozwiń

  • 2 lata temu | ocena +11 / -11

   Abc

   To czemu nie proszą o podwyżki w tych miejscach pracy gdzie za mało zarabiają i muszą przez to dorabiać w Aqua....

   • 2 lata temu | ocena +16 / -16

    zosia

    bo w straży czy w szkole wysokość pensji ustalana jest z góry , tam się nie wnioskuje z prośbą o podwyżkę

  • 2 lata temu | ocena +3 / -3

   Kamil

   rozumiem że ci co piszą niech się zwolnią to na ich miejsce przyjdą i zupełnie nie będzie im przeszkadzało że aquapark stoi zamknięty z powodu braku kadry

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  oby

  Własnie zrozumienia. Dorabianie i to na umowe zlecenie stawiać warunki. A te 20zł z papierami to musiał Ci pijany ochraniacz nagadać albo chciał się dowartościować. Co wy palicie?

 • 2 lata temu | ocena +13 / -13

  Mks

  W ochronie 10 zł to ma inwalida z grupa, zero kwalifikacji. A jeśli chodzi o pozwolenie na bron lub patrol 20zl godzina. Nie mam kompletnie do tych ludzi.. Ale bądźmy sprawiedliwi, w innych aquparkach nie daleko lepiej zarabiają...

 • 2 lata temu | ocena +18 / -18

  Gruby

  Więcej zrozumienia, a nie zazdrość. Idź na basen na kilka godzin zobaczysz jak przyjemnie

 • 2 lata temu | ocena +52 / -52

  oby

  Nie przepadam za p. Ślęzakiem ale co do ratowników popieram go całkowicie. Ludzie którzy chcą dorobić to muszą przyjąć warunki jakie im proponują a nie stawiać swoje warunki. Kto to słyszał. Jak chcą dorobić niech idą do ochrony. Jak dostaną 10zl do ręki to będzie luks i tez z papierami. Ludzie chcą dorobić to przyjmują takie warunki ... Rozwiń

 • 2 lata temu | ocena +7 / -7

  q

  Jadę dziś po południu na basen popatrzeć jak pracują na 100%.

 • 2 lata temu | ocena +15 / -15

  Arek

  Chyba piszesz jak piłkarzyki trenera Ś pracowali, hahaha co mozna bylo praca nazwać...ale afera była to teraz pozadna ekipa jest..trzymajcie się już Góra wie wszystko...

  • 2 lata temu | ocena +4 / -4

   q

   Tak trochę jesteś złośliwy,jako trener i wf,trochę wymagał a tak 25 lat wstecz i więcej pamięcią sięgam ,to 10 Pawełków ratowników jak takich znajdziesz nawet 5 to po dłoniach cię będę całował,facet w porządku a inna sprawa ,że w 900 miastach tworzy się jakaś tam ekipa jest było i będzie,nasza Kutnowska ekipa burzowa niczym się nie ... Rozwiń

 • 2 lata temu | ocena +15 / -15

  q

  Ta sama ekipa od lat,prezes jest o.k i nie będzie im utrudniał podwyżki taka była ......,jak wywalczą,a w cholerę ich zwolnić i tyle znajomki ro...... i znajomi znajomych,tak się przyglądam od kilku lat i połowę bym zwolnił od razu a reszta zero podwyżki,w piłeczkę se grają komóreczki jeden jak zjadł batona to ręce do wody i sobie umył,najgo... Rozwiń

  • 2 lata temu | ocena +8 / -8

   q

   7 ratowników tylko?łapki w dól?zamiast pracować w komóreczkach i kci czytacie???kto rano czyta kci w tym temacie -proste -raczej wy.

 • 2 lata temu | ocena +34 / -34

  Ratownik

  Wszyscy powinni godnie zarabiać etatowcy oraz zleceniowcy, Ratownik to Ratownik nikt nie jest z gorszego sortu. Dyrek próbuje grać na ludziach jakim prawem...

 • 2 lata temu | ocena +16 / -16

  Michał

  Wszyscy z unowy o pracę są intruktorami tez zarabiaja kasę, zresztą co to za różnica każdy, pracuje po 200/300 h żeby utrzymać rodzinę. Gdyby były normalne pensje było by inaczej...popieram Ratowników

 • 2 lata temu | ocena +23 / -23

  Lila

  Jest grupa ratowników która pracuje na umowę o pracę i jest to ICH JEDYNA PRACA. Więc przez bandę oszolomów którym ciagle malo i w strazy zarabiaja po 4 tys. ludzie straca jedyną prace.

  • 2 lata temu | ocena +3 / -3

   ?

   To kto za tą prowokacją stoi?

 • 2 lata temu | ocena +25 / -25

  Ks

  Może analiza zarobków wszystkich pracowników od dyrektora po sprzątaczka??

 • 2 lata temu | ocena +27 / -27

  normalny

  Widać jak wiele złego dzieje się za rządów dobrej zmiany, podwyżka goni podwyżkę, każdy chce rządzić, kłótnie i tylko kłótnie, zazdrość do kwadratu. Jeśli chodzi o Aquapark to pracownik podpisujący warunki pracy zgadza się na ich respektowanie, a jeśli zaczyna chodzić na skargi i wyciąga problem na zewnątrz to staje się nie loj... Rozwiń

 • 2 lata temu | ocena +18 / -18

  kiprztza

  przeciez oni nic nie robiom te ratowniki tylko puszczajom smierdzace bonki

 • 2 lata temu | ocena +27 / -27

  Lolo

  A radny Markiewicz co tak siedzi jak mysz pod miotłą. Przecież on też jest pracownikiem Aquaparku. Szafki nie działają to przecież jego zasługą. Burze kasę za etat w Aquaparku i to nie małą gdzie nigdy go nie ma albo nie ma czasu bo wyjsc na papieroska i ploty tez trzeba miec kiedy. A w czasie godzin pracy obraduje na sesjach za co też bierze kasę... Rozwiń

  • 2 lata temu | ocena +14 / -14

   Z AK

   Lolo akurat w tym przypadku to nie masz racji. Markiewicz jest jedyną osobą do której można zadzwonić w weekendy, czy w godzinach wieczornych i zgłosić problem, który w jest jak najszybciej rozwiązywany. Kiedy jest poważna awaria to przyjeżdża nie patrząc czy to są jego godziny pracy, czy też nie. także Lolo w tym przypadku to przesa... Rozwiń

   • 2 lata temu | ocena +3 / -3

    T. Z

    Trochę obietnic poskładać, ciekaw jak je teraz spełni haha weryfikacja bedzoe na pewno

   • 2 lata temu | ocena +12 / -12

    Widz

    Ciekawe co zrobi z 3/4 praca kasjerow i kasjerek??? ;)

   • 2 lata temu | ocena +5 / -5

    jack

    Do innych też można się dodzwonić.

  • 2 lata temu | ocena +23 / -23

   Paweł Markiewicz

   Do Lolo . Jeśli chcesz się dowiedzieć czym od wielu lat zajmuję się w Aquaparku to zapraszam pokażę Ci. Miej jednak odwagę przyjść, a nich rzucać kłamliwe oskarżenia udając anonimowego. Pozdrawiam i życzę Ci rozumu.

 • 2 lata temu | ocena +22 / -22

  Looz

  Może skoro już temat na tapecie to ktoś się zajmie tą grupą najlepszych ratowników co siedzi wiecznie po 2 trzy osoby na parapecie pod oknem. Z daleka widać jak obgadują, naśmiewają się, palcami sobie pokazuje ludzi. To widać... Panowie. Tak się nie robi. Generalnie to robię tam co chcą. Skoro za plotkowanie nie chcą podnieść pensji to tr... Rozwiń

  • 2 lata temu | ocena +15 / -15

   Ona

   Nie mierzmy wszystkich ratowników jedną miara.

 • 2 lata temu | ocena +17 / -17

  xxx

  chłopaki nauczyli się w końcu pływać to podwyżek im się zachciało

 • 2 lata temu | ocena +13 / -13

  jesteśmy z panem

  Panie dyrektorze pan się nie boi, za panem ponad pół Kutna murem stoi.

  • 2 lata temu | ocena +6 / -6

   Ach

   Dokładnie, nie tak się załatwia sprawy. Widział ktoś kiedyż, żeby dostać podwyżkę 2 razy w roku albo żeby Dyrektor pracownika zapraszał na rozmowę o podwyżce.

 • 2 lata temu | ocena +17 / -17

  Lolek

  Ratowniczkom się poprzewracalo w glowach

  • 2 lata temu | ocena +6 / -6

   Strata

   To GRUPA ratowników wystąpiła o podwyżkę, nie wszyscy. I w imieniu umowy zlecenie bo etatowi przez nich prace mogą stracić.

 • 2 lata temu | ocena +26 / -26

  Piotrek

  Jeszcze jedna kwestia może redukcje w biurze, nie za dużo osób pracuje od ocieplania wizreunku?? Marketing w zalosnym stanie jest, zero pomysłów na rozkręcenie aquaparku.

 • 2 lata temu | ocena +21 / -21

  Piotrek

  Niech Pan dyrektor potraca firmie którą prowadzi lekcje pływania po 2zl od lekcji, będzie na śmieszną podwyżkę 50gr. Jak Pan opowiadał na mównicy

 • 2 lata temu | ocena +8 / -8

  Zlotowa

  50zl lekcja pływania płacisz ,myślisz że instruktor ma tyle do ręki?? Haha A firma, podatek 35 zostaje

 • 2 lata temu | ocena +20 / -20

  Radek

  Lepiej oszczędzić na ratownikach i nie tylko żeby Pawka dyrektor dostał 50tys. Premii Brawo ludzie... zapraszamy wszystkich nauczycieli na wakacje jak takie kokosy...

 • 2 lata temu | ocena +13 / -13

  Unforgiven

  Rzymkowska w ostatnim tygodniu chce pomóc mieszkańcom Azorów,chce ratować koty,próbuje nagle poprawić nasze bezbieczeństwo, teraz interweniuje w sprawie ratowników.moim zdaniem przygotowywuje się w perfidny sposób do wyborów.

  • 2 lata temu | ocena +4 / -4

   precz z k*rwinizmem

   Ty łysa pałko! Nie lubię pisu, ale jeszcze bardziej nie znoszę szurów od kukiza i z konfederastii. Z tego co napisałeś wynika, że żadni radni nie powinni nic robić, bo napiszesz, że wszystko to jest element kampanii wyborczej, chociaż nie minęła nawet połowa kampanii samorządu.

   • 2 lata temu | ocena +1 / -1

    Unforgiven

    ""nie znoszę szurów"" -co to ma być?

  • 2 lata temu | ocena +6 / -6

   Maria

   Pani radna by wzięła jakiegoś kotka że schroniska i co miesiąc zasilił konto bezdomniakow z Cztery Łapy z Ż ychlina

 • 2 lata temu | ocena +10 / -10

  K

  Proszę państwa, przecież to żałosne, strajkować bo 2500 zł do ręki? To ile chcą? 3000 netto? Co mają powiedzieć pracownicy starostwa? Kierownicy zarabiają po ok. 4000 do ręki.

  • 2 lata temu | ocena +5 / -5

   Empatia

   To jeszcze mało- to ich dorywcza praca, główna to przeważnie straż lub szkoła...

  • 2 lata temu | ocena +17 / -17

   Marek

   Każdy niech walczy o swoje, nikt nie mówi, że tylko tutaj jest źle. Wszystko drożeje, każdy powinien zarabiać więcej.

   • 2 lata temu | ocena +2 / -2

    Szok

    Drugi pełen etat mogą tam robić to jeszcze mało?

 • 2 lata temu | ocena +15 / -15

  Murem za dyrektorem

  Jakby nie było to pan dyrektor w tym wypadku ma rację. Dlaczego ratownicy nie wspominają o tym, że sporo z nich oprócz pensji dorabia sobie na boku jako nauczyciele pływania. 50 zł za 45 minut w miejskim a nie prywatnym aquaparku.

  • 2 lata temu | ocena +1 / -1

   WiecejRozeznania

   Raczej większość ma etaty w innej świeże budżetowej. Podwyżki ZAŻĄDAŁA grupa ratowników a nie wszyscy.

   • 2 lata temu | ocena +1 / -1

    00

    Bo nie mają odwagi!!

 • 2 lata temu | ocena +15 / -15

  Radek

  2 zł dodatek W weekendu i święta, na produkcji lepiej zarabiają... zapraszam każdego kto tak psioczy na Ratowników na dyżur na Aquapark-praca marzeń, wynagrodzenie juz nie!!!!

 • 2 lata temu | ocena +9 / -9

  Darek

  A kto im tu karze pracować. Niech siedzą na dupie w swojej robocie a nie łaźą nie wiadomo gdzie .

 • 2 lata temu | ocena +11 / -11

  U78

  Tam pracuja glownie strazacy ktorzy jak policja maja co roku podwyzki

  • 2 lata temu | ocena +6 / -6

   Uu78

   I policjanci. U siebie szli masowo na l4 to i tu chca

 • 2 lata temu | ocena +8 / -8

  Zz

  Ratownicy . Ciekawe czy juz nauczyli się sami pływać.

 • 2 lata temu | ocena +3 / -3

  ...

  Nie zdziwię się jak teraz Pan Dyrektor na złość zrobi i wszystkich zwolni A zostawi wybranych

 • 2 lata temu | ocena +15 / -15

  Karolina

  Ludzie o czym wy piszecie to dodatkowa praca na umowę zlecenie Ci Panowie pracują w innych zakładach na całe etaty przeważnie to strażacy a tu dorabiaja

  • 2 lata temu | ocena +14 / -14

   Xxx

   Czyli jak dorabiają to tylko za marne grosze?

   • 2 lata temu | ocena +18 / -18

    Xxx

    Najlepiej wykorzystać człowieka i upodlić, najlepiej jak za darmo przychodzili, nie?

 • 2 lata temu | ocena +41 / -41

  Obywatel

  Zwolnić tego Ślęzaka za te wszystkie wałki itp -Zwolnic!!!!!!!!!!!!. Taki cwaniak i cham w ukryciu.

  • 2 lata temu | ocena +3 / -3

   Senior

   Jesteśmy z Panem Panie Pawle Aqua jest świetny czysciutko miła obsługa no lux

 • 2 lata temu | ocena +14 / -14

  Karl

  Ok. 15 zł do ręki za godzinę to średnio jakieś 3300 zł na miesiąc brutto. A przecież dojdzie dodatek za weekendy. To jest często praca dorywcza, drugi etat, wieczorami, po południu, w weekendy. Uważam, że to znakomite pieniądze, jak na dorobienie.

  • 2 lata temu | ocena +26 / -26

   Mieszkaniec

   Panie, ich netto interesuje, a po drugie to chyba nie jest normalne, że Polak musi na dwóch, trzech etatach zapierniczać, żeby w miarę godnie żyć, bo nie oszukujmy się oni tam dla przyjemności nie chodzą.

  • 2 lata temu | ocena +22 / -22

   Aqua

   Proponuję lepszego informatora poszukać. Bo 3300 to zarabiają może 4 pracownicy zatrudnieni na etat A reszta koło 30 ratowników może pomarzyć o takich zarobkach

   • 2 lata temu | ocena +0 / -0

    Magda

    Do nauki, na studia i do roboty a nie nygusić się!

   • 2 lata temu | ocena +7 / -7

    Sorry

    15 zł do ręki za godzinę daje taki wynik na etacie. To są bardzo dobre pieniądze jak na Kutno i robotę.

 • 2 lata temu | ocena +24 / -24

  Były Ratownik

  Obecna stawka ratowników to 14. 50zl netto na umowę zlecenie. W zeszłym roku było 14zl więc podwyżka która dostali Ratownicy to 50gr netto w dni powszednie. Oraz 2zl za soboty niedzielę i święta. Podwyżkę która wywalczyli rok temu dostali w tym roku w maju bez sprostowania za poprzednie miesiące. Biorąc pod uwagę że ratownik m... Rozwiń

  • 2 lata temu | ocena +14 / -14

   Stasiek

   kurna to aż dziwię się dlaczego tam kolejek z podaniami do pracy nie ma :-) :-) ;-)

   • 2 lata temu | ocena +12 / -12

    ...

    Ależ są, dlatego dyrektor się nie boi.

 • 2 lata temu | ocena +23 / -23

  Obserwator

  Jeżeli sprawa poszła na forum rady to myślę że dyrektor nie wyrażał najmniejszej ochoty na rozmowy z ratownikami, co potwierdza to, że w odpowiedzi na ich pismo ogłasza przetarg na firmę zewnętrzną . Po drugie z tonu wypowiedzi pana Ślęzaka można sądzić że zupełnie nie zależy mu na dojściu do porozumienia ... tekst: jeśli nie będą chcieli pracować,... Rozwiń

 • 2 lata temu | ocena +8 / -8

  Ja

  Czy możemy poznać ile zarabiają ci ratownicy za tą swoją ciężka prace????????????

  • 2 lata temu | ocena +21 / -21

   Xxx

   Ja Wam powiem ile zarabiają, to nie jest żadna tajemnica. Mieli 14zł/h i dostali olbrzymią podwyżkę, którą tak się chwali Dyrektor niecałe 50 groszy, czyli 14,50x168h=2436 za cały etat na umowie śmieciowej. Zapraszam chętnych do pracy, bo jak jest ogłoszenie, że potrzebni ratownicy to jakoś nikogo nie ma!!!

 • 2 lata temu | ocena +8 / -8

  Nurek

  Ratownicy może czas do pracy się wziąć a nie plotkować zamiast obserwowac a może napiszecie ile oni zarabiają za tak ciężka pracę???

 • 2 lata temu | ocena +1 / -1

  ???

  To ile zarabiają ci ratownicy?

 • 2 lata temu | ocena +40 / -40

  AntyUkład

  Pół rodziny pozatrudniał mógłby chociaż udawać że nie jest chamem

 • 2 lata temu | ocena +24 / -24

  Ciekawy

  Przecież aquapark jest spółką miejska i żadne jego wydatki nie mogą być tajemnicą. Redakcja może wystąpić z rządaniem o dostęp do informacji publicznej albo poprosić watchdogs.

 • 2 lata temu | ocena +11 / -11

  Unforgiven

  Kobieto z PIS-u może troszeczkę empatii.Twój kolo zwalnia ludzi ze szpitala,a ty chcesz rozmawiać o drugiej podwyżce?Gdybyś poprosiła ich o pity to pomyślałabyś że twoje okulary działają w technologii 5G i zaczynają buntować się przeciwko tobie.

 • 2 lata temu | ocena +34 / -34

  zwolnić go

  Wysłuchałem bełkotu tego nieszczęśliwego człowieczka. Streszczając jego wypociny to brzmiało ble, ble, ble, ble, ble, ble, ble, ble ratownicy won. Prostak i cham delikatnie mówiąc.

 • 2 lata temu | ocena +8 / -8

  normalny

  A czy Pan Michał Ł nie pracuje też w Aquaparku i ,warunki odpowiadają. To co jest nie tak

  • 2 lata temu | ocena +8 / -8

   Obserwator

   On pracuje na siłowni to inna bajka

  • 2 lata temu | ocena +16 / -16

   Xxx

   Każdy orze jak może, kredyty nie wybaczają. O co Ci chodzi jak uczciwie chce dorobić?

 • 2 lata temu | ocena +14 / -14

  normalny

  Wszyscy wieszają psy na dyrektorze, a przecież to rada ustala budżet i kwoty dotacji. Ślęzak może rozdawać pieniądze na lewo czy prawo jak to robił MKS czy koszykówka i do czego to doprowadzi. Jeszcze jedna konkluzja, jeżeli pracownicy zaczynają szantażować pracodawcę choć podpisując umowy zgodzili się na warunki to dla mnie stają się n... Rozwiń

  • 2 lata temu | ocena +33 / -33

   Pracownik

   Może jakby Szanowny Dyrektor chociaż zechciał porozmawiać z jedną, drugą albo trzecią grupą zawodową to by nie było takich problemów. A prawda jest taka, że ma wszystkich w d.pie.

 • 2 lata temu | ocena +3 / -3

  Kita

  Podwyżki i Tak beda od stycznia

 • 2 lata temu | ocena +24 / -24

  Marek

  Tylko narzekać ludzie potrafią, oni pracują tam po 16h niektórzy, właśnie po to żeby zarobić na tej nedznej stawce za godzinę... Kursy, uprawnienia, szkolenia do wywozu śmieci nie trzeba tyle uprawnień i kwalifikacji a żeby ratować ludzkie życie tak. Tylko wypłata wyzsza w oczyszczaniu miasta... A propos kiedyś mieli nawet impreze na ter... Rozwiń

 • 2 lata temu | ocena +24 / -24

  Nie gniewajcie się, zmieńcie to.

  Ja mam taki widok przed oczyma, jak się idzie na zjeżdżalnie, setki uschniętych much i brud na ramach okien - oczywiście z dołu nie widać. I te obrzydliwe stare sztuczne rośliny, bez koloru, z ubytkami, z plastiku. Do tego pełno nieładnych reklam, psujących wizerunek.

  • 2 lata temu | ocena +21 / -21

   Ja

   Za to odpowiada dyrektor A nie ratownicy

  • 2 lata temu | ocena +15 / -15

   Zainteresowany

   Sprzątać zaraz też nie będzie komu, pewnie obywatele z Ukrainy się zainteresują pracą

   • 2 lata temu | ocena +16 / -16

    Henio

    Ukraincy wcale tam nie przyjdą. Nie za takie pieniądze. Jak czytam takie komentarze to mnie śmiech zalewa. Za1900- 2000 zł przyjdzie Ukrainiec co ma opłacic wynajem byt i jeszcze rodzinie kase wysłać chyba k... żart Tak tak tyle zarabia ekipa sprzatająca, Niedziela święta , nocki :)

  • 2 lata temu | ocena +6 / -6

   Nie gniewajcie się, zmieńcie to.

   Dodam jeszcze, że w takich sytuacjach generalnie należy ufać dyrektorowi. Jeżeli mówi, że zapewni obsługę ratowników za mniejsze pieniądze, należy spróbować. Ma wiedzę i doświadczenie. Chyba, że chcecie podwyżek - ale cen biletów.

 • 2 lata temu | ocena +22 / -22

  Burek

  Chcą podwyżek? A podczas każdej mojej wizyty w aquaparku młodsi ratownicy zajęci są wzajemna adoracja siebie nawzajem i rozmowami. A jak się prosi o włączenie jakiegoś masażera to z łaski tylek ruszają. Skoro już jedną podwyżkę dostali w tym roku to rozumiem że teraz walczą o podwyżkę na przyszly rok. Aquapark owi jest potrzebny porządny przegląd. ... Rozwiń

  • 2 lata temu | ocena +27 / -27

   Franek

   Niedlugo ratownikami beda obywatele Ukrainy, wtedy napewno będzie łatwiej poprosić o włączenie jakiegoś masażera.

   • 2 lata temu | ocena +4 / -4

    Ukr

    Franek może ci z Ukrainy nie będą plotkować jak ci którzy są teraz zamiast obserwowac otoczenie

 • 2 lata temu | ocena +19 / -19

  Ola

  Podwyżki się należą za ich pracę...

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

   Eh

   To może etatowym tez niech podwyżki dadzą skoro Ci na umowy zlecenie maja dostać już drugą i to ich druga praca.

 • 2 lata temu | ocena +2 / -2

  Łysy

  Afery ucichly, podwyżki też ucichna ludzie się boją, już z pracownikami etatowymi było zebranie.

 • 2 lata temu | ocena +32 / -32

  Ratek

  Paweł ile premii dostałeś?? Redakcjo szanowna prosimy o sumy premii dyrektora Z poprzednich lat. Takie oszczędności robi się na ludziach może zacząć od siebie

  • 2 lata temu | ocena +3 / -3

   Obserwator

   Dokładnie. Kolejne nowe auto z salonu trzeba było opłacić przecież

  • 2 lata temu | ocena +27 / -27

   Widz

   Oooo właśnie, skoro takie straty to obniżyć pensję dyrektora( a może z Ukrainy jakiś wykształcony młody elokwentny sie znajdzie dyrektor) i z jakie racji dostaje te kilkudziesięcio tysięczne premie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!#### Proszę mi na to odpowiedzieć!!!!

 • 2 lata temu | ocena +25 / -25

  Henryk

  Szkoda że Dyrektor nie pochwalił się jaką dokładnie ratownicy dostali podwyżkę. Podobno 40 groszy na godzinę...

 • 2 lata temu | ocena +2 / -2

  ciekawski

  właśnie ile oni zarabiają ?

  • 2 lata temu | ocena +2 / -2

   Aqua

   Po pierwsze umowa zlecenie...Więc ani chorobowe ani urlop nie należy się.....Jak dobrze słyszałem to 14zl na godzinę

   • 2 lata temu | ocena +4 / -4

    normalny

    Do Aqua chyba nie zrozumiałes to jest ich druga praca w Aqua dorabiaja wszystkie swiadczenia maja w rodzimych firmach /straz, szkoły/

   • 2 lata temu | ocena +4 / -4

    Pi

    Jak do ręki to bardzo dobre pieniądze

 • 2 lata temu | ocena +6 / -6

  Do KCI

  A ile taki ratownik zarabia mniej więcej, bo artykuł bez takiej informacji nie pozwala sobie wyrobić opinii?

  • 2 lata temu | ocena +16 / -16

   Zainteresowany

   Mało kto chciałby pracować tak, umowy śmieciowe, trudne warunki pracy i do tego ogromna odpowiedzialność...

   • 2 lata temu | ocena +0 / -0

    Zz

    A mają mieć druga umowę o prace? Bo jedna już mają w straży czy szkole.

 • 2 lata temu | ocena +33 / -33

  Abc

  Mieć takiego szefa to tragedia. Pracowników traktuje ,, z buta". Zero szacunku i zrozumienia.Oby kiedyś sam nie został potraktowany tak samo jak sam traktuje pracowników na zasadzie-nie podoba się tam jest brama.Czy szef tego zamieszania też ma umowę sieciową.

  • 2 lata temu | ocena +5 / -5

   normalny

   Do Abc, powiem Ci tylko, że chciałbys miec takiego szefa, z kazdym sie przywita, zagada, dba o wyposazenie pracowników.