Reklama

[WIDEO] Strażacy z Komadzyna z wyjątkowym wozem i w ogólnopolskiej akcji. „Ty też możesz uratować życie”

Opublikowano:
Autor:

[WIDEO] Strażacy z Komadzyna z wyjątkowym wozem i w ogólnopolskiej akcji. „Ty też możesz uratować życie” - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Każdy z nas może przyczynić się do uratowania ludzkiego życia, ale nie każdy do końca zdaje sobie z tego sprawę. Właśnie dlatego powstała akcja „Korytarz życia-włącz myślenie”. Jednym z jej celów jest edukowanie kierowców jak mają się zachowywać, kiedy w lusterku lub przed sobą widzą pojazd uprzywilejowany „na bombach”.

Niedawno w akcję włączyli się druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Komadzynie. Z tego powodu ich wóz bojowy został specjalnie oznakowany.

- Jest to pierwszy oznakowany w ten sposób pojazd na terenie powiatu Kutnowskiego. Sam pomysł dołączenia do akcji zrodził się w głowach strażaków już jesienią podczas działań na autostradzie A1, a dzięki współpracy z „Korytarz życia- włącz myślenie” z początkiem roku został zrealizowany – informują druhowie z OSP Komadzyn.

Dodają, że nawet stojąc w korku można się przysłużyć społeczeństwu oraz pomóc uratować ludzkie życie, umożliwiając służbom szybki dojazd na miejsce zdarzenia.

- Każdy z nas może uratować komuś życie w jeden prosty sposób. Jeśli widzisz, że droga zaczyna się korkować – zjedź do zewnętrznej krawędzi jezdni. Dla ciebie nie ma to większej różnicy, czy stoisz w korku z boku drogi, czy na samym jej środku. Tworząc korytarz ratunkowy pozwalasz służbom ratunkowym na błyskawiczne pokonanie zakorkowanego odcinka i uratowanie ludzkiego życia – dodają ochotnicy z Komadzyna.

Jak nie zachowywać się na drodze, kiedy za nami jedzie pojazd uprzywilejowany? Pokazuje to poniższy filmik (Materiał Wrocławskiego Ratownictwa).

Ten z kolei pokazuje, jak wygląda prawidłowe zachowanie (Materiał OSP Łódź-Wiskitno)

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE