Reklama

[WIDEO] To oni dadzą ognia podczas Fireproof 2018!

Opublikowano:
Autor:

[WIDEO] To oni dadzą ognia podczas Fireproof 2018! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Najgorętsza impreza tego roku już za niecałe trzy tygodnie. Za sprawą festiwalu ognia - IX edycji Fireproof - całe Kutno rozpali się do czerwoności, a do pieca niewątpliwie dorzuci zespół, który podczas niego zagra dla kutnowskiej publiczności. Jest to...

Panie i Panowie, zagra dla nas Sztywny Pal Azji! Zespół na polskiej scenie muzycznej istnieje od 32 lat, w ubiegłym roku wydał czternasty album pt. "Szara".

- Nazwa imprezy zobowiązuje ;) Damy ognia podczas koncertu w ramach tego festiwalu, na scenie ulokowanej na Pl. Piłsudskiego. Zapraszamy! - czytamy na stronie zespołu.

Początki działalności zespołu sięgają końca 1985 roku, kiedy to grupa przyjaciół postanowiła wspólnie spędzić wakacje, grając własne piosenki na deptakach Trójmiasta. Wtedy to powstały pierwsze utwory zespołu, m.in. „Rock’and’rollowy robak”, „Europa i Azja”, czy „Wieża radości, wieża samotności”.

Pierwszy sukces odniósł na Festiwalu w Jarocinie w 1986, gdzie zaprezentował jedynie sześć piosenek, które wtedy miał w swoim repertuarze: „Nieprzemakalni”, „Wieża radości, wieża samotności”, „Europa i Azja”, „Rock’and’Rollowy robak”, „Zakopane”, „Nasze reggae”. Zespół zakwalifikował się do „złotej dziesiątki”, zajmując drugie miejsce w głosowaniu festiwalowej publiczności, a piosenka „Nasze reggae” stała się nieoficjalnym hymnem imprezy.

Wydarzenie facebookowe znajdziecie TUTAJ. A tymczasem nastrajamy się:

Oprócz Sztywnego Pala Azji na kutnowskiej scenie podczas festiwalu ognia zobaczymy również zespół Kabanos - o którym pisaliśmy TUTAJ.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE