Reklama

[WIDEO] Więcej za wywóz śmieci - radni zatwierdzili duże podwyżki

Opublikowano:
Autor:

[WIDEO] Więcej za wywóz śmieci - radni zatwierdzili duże podwyżki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Radni Rady Miejskiej w Krośniewicach podjęli dziś uchwałę m.in. w sprawie ustalenia stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Jak się okazało - opłaty pójdą mocno w górę.

67% w przypadku osób segregujących odpady i 40% w przypadku osób, którzy odpadów nie segregują - o tyle wzrosną ceny wywozu odpadów z gminy Krośniewice na jednego mieszkańca. Po wielu sporach radni przegłosowali uchwałę zaledwie 4 głosami. 9 radnych bowiem wstrzymało się od głosu.

Głos w tej sprawie jako pierwszy zabrał radny Andrzej Konwerski, który zwrócił uwagę na zbyt oszczędne wyjaśnienia powodu wprowadzenia tak wysokich podwyżek.

- Podwyżki te były omawiane m.in. na komisji rewizyjnej, Nie zostały jednak załączone żadne dokumenty, które wyjaśniałyby skąd wzięły się takie kwoty. Sugerowałem, aby ten punkt zdjąć z z porządku dzisiejszych obrad i jeszcze raz te sprawę przeanalizować po otrzymaniu od prezesa Zakładu Usług Komunalnych. Nie mamy żadnych dokładnych informacji - twierdził radny.

Na obradach pojawił się również sam prezes, który starał się wytłumaczyć radnym zaistniałą sytuację.

- Uczestniczymy w przetargu nieograniczonym, w którym może uczestniczyć każdy. Zaproponowaliśmy takie stawki w złożonej ofercie z dwóch powodów: pierwszy to wzrost opłaty środowiskowej, która w ubiegłym roku wynosiła ok. 70 zł, natomiast w tym wzrosła o 100% do 140 zł, w kolejnych latach również będzie szła w górę - w 2019 wyniesie 170 zł, a w 2020 270 zł. Drugim powodem jest to, że odpady z gminy musimy wywozić do Krzyżanówka - wyliczał prezes Krzysztof Janiak.

Przetarg nie został jeszcze rozstrzygnięty, a oferta krośniewickiego ZUK-u wpłynęła do Urzędu Miejskiego jako jedyna.

Stanowisko klubu radnych Przyjazna Gmina wyraziła radna Anna Chmielecka, która poinformowała, że radni bardzo długo zastanawiali się jak postąpić podczas podejmowania tej uchwały.

- Po przedyskutowaniu projektu uchwały nasunął nam się szereg wątpliwości. Uzasadnienie wprowadzenia podwyżek było przedstawione w sposób bardzo skrócony. Właściwie nie wynikało z niego dlaczego ta stawka wzrasta - mówiła radna. - Nie jesteśmy przeciwni tej podwyżce, ponieważ stawki te nie zmieniały się od lat. Nie wiemy natomiast skąd wzięły się te stawki i czy są właściwe - dodała.

Ostatecznie klub wstrzymał się od głosu.

Dzisiejsze obrady Rady Miejskiej w Krośniewicach obejrzeć można poniżej:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE