Reklama

Reklama

[WIDEO] Władze gminy Kutno i policja w trosce o bezpieczeństwo. Nagrali filmik

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Gmina Kutno i Komenda Powiatowa Policji w Kutnie namawiają osoby piesze do noszenia odblasków. Wszystko odbywa się pod hasłem „Zabłyśnij i żyj”.

Reklama

By promować wśród pieszych noszenie odblasków Urząd Gminy Kutno wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Kutnie przygotował filmowy materiał edukacyjny. 

- Zmierzch, godziny wieczorne i nocne stanowią największe zagrożenie dla osób poruszających się po drogach. Dlatego warto nosić odblaski, w każdej formie – mówi na nagraniu wójt gminy Kutno, Justyna Jasińska.

Nagranie znajduje się TUTAJ. Każdy kto wypełni ankietę dostępną W TYM MIEJSCU otrzyma od władz Gminy Kutno darmową opaskę odblaskową, która zdecydowanie poprawi widoczność osoby pieszej tym samym zwiększając jej bezpieczeństwo.

Dzięki elementom odblaskowym piesi są widoczni z dużo większej odległości, dzięki czemu kierowca ma dość czasu na reakcję – zwolnienie lub ominięcie pieszego. W przypadku osoby bez odblasków kierowca zauważy ją niemal w ostatniej chwili, przez co czas na prawidłową reakcję jest znacznie ograniczony, co może zakończyć się tragicznie.

Elementy odblaskowe powinny być umieszczone w takim miejscu, by znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków (z tylu i z przodu). Światła pojazdu, który zbliża się do pieszego, najpierw oświetlają dół sylwetki pieszego, zatem odblaski dobrze jest zakładać jak najniżej.

Piesi muszą również pamiętać, że idąc po poboczu lub po jezdni obowiązani są iść lewą stroną drogi – to podstawowa zasada bezpieczeństwa na drodze!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy