Reklama

Reklama

[WIDEO, ZDJĘCIA] Kutnianin robi z metalu niesamowite rzeczy! Można podziwiać je w KDK

Opublikowano: wt, 10 mar 2020 18:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Od dziś do 21 marca w Kutnowskim Domu Kultury można podziwiać wyjątkowy wernisaż kowalstwa artystycznego. W galerii "Okno na Sztukę" znajdują się niezwykłe prace kutnowskiego artysty związanego z Towarzystwem Przyjaciół ziemi Kutnowskiej - Jana Wasiaka. Wszystko odbywa się pod hasłem "Siła i finezja - piękno zaklęte w metalu".

Reklama

Jan Wasiak jest artystą tworzącym w metalu od 1998 roku. Wykonuje zarówno przedmioty użytkowe związane z kulturą żydowską (menory, lampki chanukowe), jak i dekoracyjne - rzeźby, płaskorzeźby o tematyce sakralnej i obrzędowej. Wcześnie, bo od 1987 r. wykonywał renowacje i złocenia.

Kowalstwo artystyczne jest jego pasją, której poświęca swój wolny czas. Projekty, które powstają stara się wiernie odwzorować w przedmiotach z metalu. Każdy projekt wykonany jest przez niego własnoręcznie i jest niepowtarzalny. W każdej jego realizacji dostrzec można ślad narzędzia użytego przez mistrza, cześć jego wrażliwości, kunszt.

Wiele prac jest oksydowanych. Ma w swoim dorobku lustra, stoliki, krzyże, świeczniki, które stanowią element dekoracji wnętrz, nadają charakter każdemu wnętrzu, są ozdobą mieszkania i tworzą niepowtarzalny nastrój i atmosferę w domu.

Od 2012 roku jest członkiem TPZK, bardzo aktywnie działa w sekcji rękodzieła artystycznego, prezentuje swoje prace na wystawach, kiermaszach. Co roku uczestniczy w Międzynarodowych Targach Sztuki Ludowej na Rynku Głównym w Krakowie, Art Naif Festiwal w Galerii Szyb Wilson Katowicach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)
 • 2 lata temu | ocena +8 / -8

  Beata

  Piekne-jesteśmy dumni,ze mamy w rodzinie takiego zdolnego wujka????

 • 2 lata temu | ocena +10 / -10

  Ali

  Bardzo ladne prace, z checia obejrze wystawe

 • 2 lata temu | ocena +16 / -16

  Cześć

  Fajne to jest