Reklama

[WIDEO]Konferencja kandydatów KWW Kukiz'15: Reforma ZUS i prace nad nową konstytucją

Opublikowano:
Autor:

[WIDEO]Konferencja kandydatów KWW Kukiz'15: Reforma ZUS i prace nad nową konstytucją - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Tomasz Rzymkowski, jedynka z KWW Kukiz'15 w okręgu sieradzkim oraz kandydat do Senatu Dariusz Pigłowski spotkali się dzisiaj z dziennikarzami, by mówić o tym, czym chcieliby się zajmować podczas prac w parlamencie.T. Rzymkowski zamierza zainicjować prace nad nową konstytucją, w czym pomocna może okazać mu się wiedza, którą zdobył podczas przygotowywania pracy doktorskiej, poświęconej ustrojowi Polski w świetle przepisów ustawy konstytucyjnej z 1935 r. na tle innych modeli ustrojowych.

- Podobnie jak w pozostałej części kraju, także w Kutnie głównym problemem mieszkańców są niskie zarobki spowodowane dużymi kosztami pracy i w tej sprawie podejmiemy działania na forum parlamentu - mówił podczas konferencji.

Członkowie Kukiz'15 zapowiadają więc reformę ZUS-u (likwidację składki ZUS).

Rzymkowski podkreślał również, że jako parlamentarzysta będzie zabiegał o rewizję kształtu samorządu terytorialnego, co rozumie jako zmianę mechanizmów wyborczych i zadań poszczególnych szczebli samorządowych. Dwa sztandarowe postulaty to: dwukadencyjność prezydentów, wójtów i burmistrzów oraz odpolitycznienie stanowisk urzędniczych przez wprowadzenie losowania przy wyborze osoby na stanowisko urzędnicze spośród kandydatów o podobnych kwalifikacjach.

Nie zabrakło również refleksji o imigrantach. Ruch społeczny Pawła Kukiza sprzeciwia się ich przyjmowaniu.

- Mamy świadomość, że są to osoby nastawione na czerpanie przywilejów socjalnych, nieprzyjmujące wzorców cywilizacji europejskiej, a ponadto w pewnej części związane z państwem islamskim. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że celem imigrantów jest przedostanie się do Niemiec, czemu będziemy musieli przeciwdziałać - uważa T. Rzymkowski.

Z kolei Dariusz Pigłowski (inżynier konstruktor z Poddębic) opowiada się za prostym i przejrzystym prawem, radykalnym zmniejszeniem podatków i innych obciążeń przedsiębiorców, oszczędnym państwem i emeryturą obywatelską.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE