Reklama

Więcej mundurowych na ulicach Kutna. Miasto na ten cel przeznaczy...

Opublikowano:
Autor:

Więcej mundurowych na ulicach Kutna. Miasto na ten cel przeznaczy...  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Z faktu, że na mapie naszego miasta są rejony, w których częściej niż w innych dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń i incydentów czy to drogowych czy chuligańskich, zdają sobie sprawę kutnowscy radni. Jeszcze na początku roku jeden z nich wnioskował o zwiększenie policyjnych kontroli, teraz kolejny zwrócił władzom uwagę na potrzebę pełnienia większej liczby patroli w mieście.

Przypomnijmy, że w styczniu br. radny Robert Małachowski wystosował apel do miejskich władz o poprawę bezpieczeństwa w naszym mieście. Jego zdaniem dobrym pomysłem byłyby częstsze kontrole prowadzone przez policję. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Na początku kwietnia natomiast Bartosz Czechowski zwrócił się do prezydenta Burzyńskiego z pytaniem, czy Miasto zabezpieczy środki finansowe i podpisze porozumienie z Komendą Powiatową Policji w Kutnie w sprawie zwiększenia liczby patroli.

- Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców Kutna zwracam się z prośbą o udzielenie odpowiedzi czy Miasto Kutno przewiduje zabezpieczenie środków finansowych w tym roku na dofinansowanie przez zawarcie porozumienia z Komendą Powiatową Policji w Kutnie na tzw. dodatkowe patrole policji - pyta Bartosz Czechowski.

Wiadomo już, że ratusz zwiększył środki finansowe i takie porozumienie z komendantem kutnowskiej policji zostanie podpisane. Szczegóły co do okresu jego trwania i zakresu działań służb zostaną dopiero określone.

- Po planowanym zwiększeniu środków, uwzględniając aktualne możliwości budżetu, przewiduje się przeznaczyć kwotę 29 500 zł na dodatkowe patrole Policji na terenie miasta Kutna. Zakres i czas służb ponadnormatywnych zostanie określony w porozumieniu. Na dzień udzielenia odpowiedzi porozumienie nie zostało zawarte - odpowiedział prezydent Zbigniew Burzyński.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE