Reklama

Więcej zieleni w mieście: radny ma na to pomysł

Opublikowano:
Autor:

Więcej zieleni w mieście: radny ma na to pomysł - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Sadzenie dodatkowych drzew i krzewów czy może wykonanie klombów z kwiatami? Nic z tych rzeczy. Jeden z kutnowskich radnych zwrócił się do prezydenta z dość oryginalnym pomysłem - czegoś takiego w Kutnie (jeszcze) nie ma.

Chodzi o obsadzenie roślinnością, a konkretniej bluszczem, wiat przystankowych na terenie Kutna oraz altan śmietnikowych na osiedlach. W naszym mieście nie spotkamy takiej formy wykorzystania zieleni, ale - jeśli władze miasta się zgodzą - wkrótce może się to zmienić. Taki zabieg wpłynie pozytywnie zarówno na ekologię jak też na estetykę.

- W Kutnie duże zmiany następują na przystankach MZK. Uważam, że dopełnieniem byłoby obsadzenie przystanków MZK roślinnością. Wpisałoby się to w krajobraz jako pożyteczny, estetyczny i charakterystyczny element zieleni miejskiej i równocześnie umilało oczekiwanie pasażerom na autobus. Latem zaś osłaniałoby i dawało cień przed słońcem - argumentuje radny Robert Stępniewski.

Ale nie tylko wiaty, bowiem altany śmietnikowe również mogłyby zostać obsadzone bluszczem. Jest on tani i łatwy w pielęgnacji, a ponadto oczyszcza powietrze m.in. z trujących związków chemicznych. Zieleń w takich miejscach dodatkowo zminimalizowałaby nieprzyjemny zapach ze śmietników.

Nie zapominajmy jednak, że Kutno jest miastem róż. Dlatego też - co podkreśla radny Stępniewski - postawienie donic z różami wokół oplątanych bluszczem przystanków i wiat śmietnikowych jest jak najbardziej wskazane.

Jak oceniacie ten pomysł?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE