Reklama

Większy może więcej...

Opublikowano:
Autor:

Większy może więcej... - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Gmina Kutno została członkiem Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Dorzecza Bzury w Łowiczu.- Jest to dość duże stowarzyszenie – wyjaśnia wójt Jerzy Bryła. - Działa ono dość prężnie. W jego skład wchodzi kilkadziesiąt gmin. Członkiem tego stowarzyszenia jest między innymi powiat kutnowski.

Głównym celem stowarzyszenia jest pozyskiwanie pieniędzy z funduszy europejskich. W obecnym rozdaniu nie jest to jedna takie proste.

- Sama gmina nie jest w stanie pozyskać konkretnych środków finansowych. Wspólnie jest zdecydowanie łatwiej zdobyć pieniądze z Unii Europejskiej – mówi wójt. - Często uczestniczyłem w spotkaniach członków tego stowarzyszenia. Byłem tam zapraszany jako obserwator i przysłuchiwałem się obradom. Do tego stowarzyszenia przystąpiły również inne samorządu z terenu naszego powiatu, w tym miasto Kutno. Obecnie stowarzyszenie przygotowuje ogromny projekt dotyczący rozwoju turystyki w naszym regionie. W naszym przypadku chodzi o zdobycie pieniędzy na renowację zabytkowego dworu w Leszczynku.

Roczny koszt przynależności do Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Dorzecza Bzury wyniesie około 3500 złotych. Propozycja wójt zyskała poparcie Rady Gminy Kutno. Reprezentantem gminy Kutno w tym stowarzyszaniu jest wójt Jerzy Bryła.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE