Reklama

Wielka inwestycja i kilkunastu chętnych. Prawie 200 mln na drogę.

Opublikowano:
Autor:

Wielka inwestycja i kilkunastu chętnych. Prawie 200 mln na drogę. - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Przetarg na wykonanie projektu przebudowy i modernizacji drogi krajowej między Kutnem a Topolą Królewską zakończony. W postępowaniu złożono aż 14 ofert, a pięć z nich mieści w kosztorysie. To ogromna inwestycja, na którą wszyscy czekają od lat. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to prace ruszą w 2020 roku.

To pierwszy etap związany z planowaną modernizacją ok. 20-kilometrowego odcinka tej trasy. Prace będą obejmowały m.in. podniesienie nośności drogi do wymaganych dla dróg krajowych 11,5 tony na oś pojazdu; projekt wiaduktu nad linią kolejową Łęczyca – Kutno, nowych przystanków autobusowych, chodników, ścieżek rowerowych; poszerzenie drogi w miejscach, gdzie to możliwe.

Jak podaje portal onet.pl, Maciej Zalewski z GDDKiA informuje, że rozpiętość ofert zgłoszonych w przetargu na wykonanie projektu waha się od ok. 2,4 mln zł do 8,9 mln zł. Dodał, że pięć z nich mieści się w zaplanowanym kosztorysie. Łódzki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ocenia, że wybór najkorzystniejszej oferty powinien zająć ok. czterech miesięcy, o ile nie nastąpią odwołania.

Propozycję z najniższą ceną złożyła firma WYG International. Jest warta niespełna 2,4 mln zł przy budżecie zamawiającego wartym 3,121 mln zł.

Wykonawca po podpisaniu umowy, na przygotowanie projektu będzie miał 34 miesiące, jednak ten czas obejmuje także uzyskanie decyzji środowiskowej (musi ją poprzedzić roczna inwentaryzacja przyrodnicza) i zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Ich uzyskanie może zająć nawet półtora roku. Następnie zostanie wybrany wykonawca robót budowlanych, które mają trwać od 12-16 miesięcy bez okresów zimowych.

Wartość całej inwestycji szacowana jest na ok. 190 mln zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE