Reklama

Reklama

Wielkanoc w Muzeum Regionalnym w Kutnie

Opublikowano: wt, 31 mar 2015 17:26
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia 30 marca br. w Muzeum Regionalnym w Kutnie, w ramach cyklu „Gościnne spotkania z etnologią”, można było wysłuchać odczytu pt. „Polska Wielkanoc”. Dr Barbara Chlebowska z Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi opowiedziała, m.in. o tradycyjnych obrzędach wielkanocnych (święcenie palm, odwiedzanie Grobów Pańskich, przygotowywanie pisanek, świecenie pokarmów, chodzenie z kurkiem, śmigus - dyngus) oraz o przemianach obrzędowości wielkanocnej.Aby wprowadzić mieszkańców Kutna w świąteczny nastrój, Muzeum zorganizowało również w sobotę, 28 marca br. Wielkanocny Kiermasz Rękodzieła Artystycznego, podczas którego zaprezentowane zostały m.in. prace kutnowskich rzeźbiarzy, hafty, serwetki, stroiki, pisanki, ozdoby i kartki świąteczne oraz kwiaty z bibuły.

Reklama

Dodatkową atrakcją kiermaszu były prowadzone przez twórczynie ludowe pokazy i warsztaty tworzenia tradycyjnych palm wielkanocnych oraz wykonywanie kart świątecznych i pisanek z wykorzystaniem motywu wycinanki łowickiej.

W okresie przedświątecznym Muzeum prowadzi także w kutnowskich przedszkolach i szkołach zajęcia „Czas świąteczny, wielkanocny. Od Niedzieli Palmowej po Lany Poniedziałek” podczas których dzieci wykonują tradycyjne palmy wielkanocne.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)