Reklama

Reklama

Wielki dzień dla zakładu karnego niedaleko Kutna. Jednostka ma własny sztandar [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wielki dzień dla zakładu karnego niedaleko Kutna. Jednostka ma własny sztandar [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
55
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Wydarzenia Za nami uroczystość nadania sztandaru Zakładowi Karnemu w Garbalinie niedaleko Kutna. Jak zaznaczają uczestnicy uroczystości, otrzymany sztandar to wyraz prestiżu i szacunku, na jaki zasługuje w społeczeństwie Służba Więzienna.

Reklama

Nadanie sztandaru Zakładowi Karnemu w Garbalinie

Uroczystość związana z nadaniem sztandaru Zakładowi Karnemu w Garbalinie odbyła się we wtorek, 16 maja w Łęczycy. Wzięli w niej udział m.in. wiceminister sprawiedliwości Piotr Cieplucha, zastępca dyrektora generalnego służby więziennej płk Piotr Sękowski, parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, a także ordynariusz diecezji łowickiej ks. bp Andrzej Franciszek Dziuba.

- Sztandar to symbol męstwa, odwagi, wierności ojczyźnie i honoru. Czas docenić funkcjonariuszki, fuknkcjonariuszy, pracowników Służby Więziennej. Docenić ich wkład w zapewnienie nam na co dzień bezpieczeństwa - mówił wiceminister Piotr Cieplucha.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Łęczycy. Ich zwieńczeniem były natomiast wydarzenia na dziedzińcu Zamku Królewskiego, podczas których dokonano oficjalnego nadania sztandaru przez wiceministra prawiedliwości. Sztandar poświęcił też biskup łowicki Andrzej Franciszek Dziuba.

Sztandar ufundowany został przez Państwowe Przedsiębiorstwo Odzieżowe RAKON Racibórz.

Używany będzie podczas obchodów świąt narodowych i państwowych, uroczystości o charakterze patriotycznym i religijnym, w czasie wręczania funkcjonariuszom nominacji na wyższe stopnie służbowe oraz wręczania im orderów i odznaczeń.

Info: UM Łęczyca/Zakład Karny w Garbalinie

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy