Reklama

Reklama

Wielki sukces kutnowskich judoków

Opublikowano: pon, 16 lis 2015 09:13
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W miniony weekend w gdyńskiej hali sportowej Arena rozegrano XIV Baltic Judo Cup, turniej mający rangę międzynarodowego otwartego Pucharu Polski w Judo.W ciągu 2 dni na matach gdyńskiej hali rywalizowało ponad 800 zawodniczek i zawodników w czterech grupach wiekowych. Oprócz zawodników z całego kraju, startowali goście z Niemiec, Ukrainy, Estonii, Rosji i Norwegii. Na tle tak silnej konkurencji bardzo dobrze reprezentowała nasze miasto trójka młodych judoków z UKS IPPON MDK Kutno. Dwoje z nich, tj. Miłosz Myszkowski w kat. 39 kg oraz Aleksandra Urbańska w kat. 42 kg wywalczyli brązowe medale, a trzeci z naszych reprezentantów - Wojtek Florczak w kat 55 kg uplasował się tuż za podium na punktowanym V miejscu.

Reklama

Na szczególne uznanie zasłużył należący od pewnego czasu do ścisłej czołówki krajowej Miłosz Myszkowski, który stoczył bardzo emocjonujące walki z wymagającymi rywalami.

Losowanie nie było łaskawe dla naszego zawodnika, choć w pierwszej rundzie miał wolny los, ale za to już w następnej trafił na mocnego reprezentanta Rosji Rusłana Korepanova. Walka zakończyła się pewnym zwycięstwem Miłosza (dwie akcje punktowane na yuko).

W ćwierćfinale czekał na niego kolejny reprezentant Rosji Ivan Ivkov, którego pokonał efektownym rzutem seoi-nage ocenionym przez sędziów na ippon.

W walce decydującej o awansie do finału nie sprostał zawodnikowi UKS Lemur Warszawa - Bartoszowi Lepiance który po zakończeniu zawodów i wywalczeniu złotego medalu, został uznany przez organizatorów za najlepszego zawodnika turnieju.

Po półfinałowej porażce Miłosz stoczył walkę z Krzysztofem Maślanką z UKS Conrad Gdańsk, której stawką było III miejsce i brązowy medal.

uż po kilkunastu sekundach uzyskał przewagę punktową, dwukrotnie rzucając przeciwnika na yuko, a po niespełna minucie walki sprowadził przeciwnika do parteru zakładając skuteczne trzymanie które pozwoliło zakończyć walkę przed czasem.
Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się pozostała dwójka, tj. Ola Urbańska i Wojtek Florczak, dla których był to pierwszy tak poważny turniej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)