Wielkie emocje i porażka koszykarek

Wydarzenia Koszykarki MKS Kutno po bardzo emocjonującym i zaciętym meczu przegrały z Widzewem Łódz 69:73 (19:15, 25:17, 14:20, 11:21) i straciły szansę na awans do rozgrywek finałowych na szczeblu strefy VII.Licznie przybyli kibice obejrzeli bardzo dobry spektakl w wykonaniu kutnowskich koszykarek. Do szczęścia zabrakło tylko zwycięstwa i awansu.Pierwsze dwie kwarty nie zapowiadały porażki "Żółto-Niebieskich". Podopieczne Mariusza Łubińskiego niesione żywiołowym dopingiem fanów gładko wygrały pierwszą część meczu (19:15 i 25:17) i wszystko wskazywało na to, że nie stracą blisko 20 punktowego prowadzenia.

Punktem kulminacyjnym spotkania była trzecia kwarta, w której nie brakowało dramatycznych sytuacji. Najpierw groźnie wyglądającej kontuzji kolana doznała Lucyna Sawicka i nie była w stanie kontynuować gry. Chwilę potem po bardzo kontrowersyjnej decyzji sędziego parkiet za pięć fauli (trzy przewinienia w ciągu minuty!) opuścić musiała Magdalena Grzelak. - Moim zdaniem ostatniego faulu na pewno nie było - mówił po meczu Mariusz Łubiński, trener MKS Kutno.

"Żółto-Niebieskie" bez dwóch najlepiej punktujących zawodniczek grały słabej i zaczęło brakować im sił, co skrzętnie wykorzystały starsze i bardziej doświadczone łodzianki wygrywając dwie ostatnie kwarty (14:20 i 11:21).

- Raz się wygrywa, raz się przegrywa. Nam niestety nie udało się dziś zwyciężyć. Pierwsze dwie kwarty ułożyły się dla nas dobrze i wysoko prowadziliśmy. W trzeciej kwarcie straciliśmy dwie najlepsze zawodniczki - Lucynę Sawicką i Magdę Grzelak, co bardzo ograniczyło nas w atakach i grało się ciężko. W końcówce zabrakło sił i wzrostu. Nasze dziewczyny były o rok, dwa młodsze od swoich rywalek, ale i tak bardzo dobrze dawały sobie z nimi radę i zagrały na miarę swoich możliwości. Szkoda, że nie udało nam się dowieźć zwycięstwa do końca - powiedział po meczu Mariusz Łubiński, trener koszykarek MKS.

Dla MKS punktowały : Sawicka (18), Kónikowska (0), Malarska (15), Magdalena Grzelak (15), Koziczak (7), Filipiak (0), Adrianna Grzelak (4), Janczak (0), Sobczyk (0), Galicka (10), Przytulska (0), Pilichowska (0)