Reklama

Wielkie przetargi – wielkie problemy. Jakie pomysły mają kutnowskie władze?

Opublikowano:
Autor:

Wielkie przetargi – wielkie problemy. Jakie pomysły mają kutnowskie władze? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Nierozstrzygnięte zamówienia publiczne, brak ofert, za duże kwoty. Można by rzecz – przetargi, ach te przetargi. Temat związanych z nimi problemów jest znany, szeroki i złożony. Stąd też coraz częściej przewijają się pytania – czy i kiedy zostaną rozstrzygnięte te zamówienia, na które najbardziej oczekują mieszkańcy Kutna?

Dlatego zapytaliśmy magistrat o szczegóły dotyczące przetargów na Zieloną Oś Miasta i przebudowę placu Wolności i Rynku Zduńskiego. Poprosiliśmy także o pomysły na „odchudzenie” projektów tak, by udało się znaleźć wykonawcę tych inwestycji.

- Projekt dot. Zielonej Osi Miasta analizowany jest pod kątem zmiany przebiegu trasy ścieżki rowerowej oraz pod kątem innych możliwości ograniczenia zakresu projektu. Natomiast postępowanie przetargowe na zagospodarowanie Placu Wolności i Rynku Zduńskiego w Kutnie w ramach projektu pn.: "Rewitalizacja najstarszej Historycznej części Kutna" zostanie ponownie ogłoszone w połowie bieżącego tygodnia – informuje nas Biuro Prasowe UM.

Co jeszcze może zrobić magistrat, by wreszcie znaleźć wykonawców zainteresowanych realizacją oczekiwanych przez wszystkich inwestycji? Biuro prasowe odpowiada, że:

- Ze względu na trudną sytuację na rynku budowlanym w miarę możliwości Miasto stara się zainteresować potencjalnych inwestorów projektami, na które dotychczas nie udało się wyłonić wykonawców. Natomiast trudno oczekiwać, że przyniesie to wymierne efekty ponieważ problem z realizacją zadań z dofinansowaniem unijnym ma większość gmin w całym kraju – czytamy w odpowiedzi Urzędu Miasta.

Zatem - czy jeśli pomyślne rozstrzygnięcie przetargu będzie okazywało się niemożliwe przez dłuższy czas to grozi nam, ze unijne dofinansowanie po prostu przepadnie?

- Każde zadanie z dofinansowaniem środków unijnych ma swój harmonogram realizacji. Jeżeli terminy będą zagrożone na bieżąco będziemy występować do Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi o wydłużenie terminu realizacji poszczególnego zadania – kończy Biuro Prasowe UM.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE