Reklama

Reklama

Wielkie święto w Gminie Kutno! Klub Dziecięcy „Leśna Gromada” obchodzi pierwsze urodziny [ZDJĘCIA]

Opublikowano: wt, 1 mar 2022 16:15
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Za nami obchody pierwszych urodzin Klubu Dziecięcego „Leśna Gromada” działającego w Gołębiewku Nowym. Nie zabrakło życzeń, gratulacji i pamiątkowych zdjęć, a najmłodsi wraz z rodzicami i gośćmi symboliczne wypuścili w powietrze balony.

Reklama

W uroczystości obchodów pierwszego roku działalności Klubu Dziecięcego „Leśna Gromada” wzięli udział m.in. Wójt Gminy Kutno Justyna Jasińska, przewodnicząca Rady Gminy Kutno Joanna Kajszczarek, radny Sejmiku Województwa Łódzkiego Waldemar Wojciechowski, kierownik klubu Olga Kacprowicz oraz oczywiście dzieci wraz z rodzicami.

Jak podkreślali organizatorzy dzisiejszego wydarzenia, utworzenie tego miejsca dla społeczności lokalnej było możliwe dzięki pozyskanym środkom z budżetu państwa, z budżetu Unii Europejskiej oraz wkładowi własnemu gminy Kutno.

- W ramach pozyskanych środków, w Klubie Dziecięcym utworzono 23 miejsca dla dzieci w wieku od roku do 3 lat, zatrudniono kierownictwo klubu, cztery wykfalifikowane opiekunki, a Rada Gminy Kutno ustaliła najniższą opłatę za pobyt i wyżywienie dziecka w klubie na kwotę 118, 87 zł miesięcznie – mówili. 

Wójt gminy Kutno zaznaczyła, że to miejsce to nie tylko pierwszy klub dziecięcy w gminie, ale też w powiecie kutnowskim. 

- Bardzo się cieszymy z tego sukcesu i z tego, że państwo możecie realizować swoje potrzeby w naszym Klubie Dziecięcym, że dzieci rozwijają się, że mają tutaj wyjątkowy komfort, że w Państwa budżetach nie jest to tak dużym obciążeniem, ponieważ uchwałą Rady Gminy Kutno ustanowiliśmy myślę, że na rynku najniższą stawkę za pobyt dzieci w klubie. Dzisiaj będziemy mogli naszym gościom i instytucjom wspierającym podziękować i pokazać, jak pięknie wygląda to miejsce, jak dobrze działaliśmy i w jaki sposób realizowaliśmy program wychowania i opieki dzieci w wieku od roku do 3 lat – mówiła Justyna Jasińska. 

Głos zabrała również kierownik Klubu Dziecięcego „Leśna Gromada”, Olga Kasprowicz.

- Na uwadze mamy przede wszystkim dobro dziecka. Powtórzyłabym tutaj za Januszem Korczakiem: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. To jest nasze motto i mam nadzieje, że przez kolejne lata będzie nam ta myśl przyświecała. Na sukcesy, które osiągamy składa się praca wielu osób, przede wszystkim naszych Pań opiekunek, które dzielą się swoimi zewnętrznymi talentami i uatrakcyjniają wszystkie zajęcia. Dziękuję również za współpracę z Urzędem Gminy, z osobami z którymi pracujemy, dzięki którym ten klub funkcjonuje. Oczywiście dziękuję rodzicom, którzy nas wspierają. Mam nadzieję, że tak jak do tej pory działamy, będziemy działać dalej, będziemy odnosić sukcesy, sprawiać że dzieci będą się uśmiechać i tego życzę nam i rodzicom – mówiła. 

Uroczystość w Gołębiewku zakończyło wspólne zwiedzanie klubu, po czym uczestnicy przenieśli się do Centrum Kultury Gminy Kutno w Leszczynku, gdzie podsumowano pierwszy rok działalności „Leśnej Gromady”.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)