Reklama

Wiemy kto zmodernizuje budynek USC. Miasto wyda ponad 3,3 mln

Opublikowano:
Autor:

Wiemy kto zmodernizuje budynek USC. Miasto wyda ponad 3,3 mln - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Tym razem się udało. Magistrat wyłonił firmę, która będzie odpowiadała za modernizację dawnej willi dra Antoniego Troczewskiego (dzisiejszy budynek Urzędu Stanu Cywilnego). Miasto wyda na ten cel ponad 3,3 mln zł.

W styczniu rozpisano drugi przetarg na „Remont i przebudowę budynku USC (dawniej „Dom Doktora” willa dr Troczewskiego) przy ul. 29 Listopada 4 w Kutnie wraz z infrastrukturą i zagospodarowaniem terenu w ramach projektu pn.: Rewitalizacja najstarszej historycznej części Kutna”. Przypomnijmy, że pierwszy przetarg unieważniono, ponieważ nie wpłynęła żadna oferta spełniająca warunki zamówienia.

Tym razem udało się wyłonić wykonawcę. Pierwotnie magistrat zamierzał przeznaczyć na ten cel nieco ponad 3 mln zł, czyli mniej niż zaproponowano w najkorzystniejszej ofercie. Zamawiający zwiększył jednak tę kwotę do ponad 3,3 mln. zł.

Najkorzystniejszą ofertę złożył Zakład Remontowo-Budowlany Józef Melka z Kutna. Całkowita cena brutto zamówienia wyniesie 3 338 500, 00 zł. Okres rękojmi wyniesie 72 miesiące. Wykonawca zobowiązał się do wykonania zamówienia w terminie 7 miesięcy od dnia przekazania placu budowy do dnia zgłoszenia przez wykonawcę gotowości do odbioru.

Wpłynęła także oferta opiewająca na ponad 3,7 mln zł z okresem rękojmi 60 miesięcy, którą złożyło Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Budowlano-Handlowe „Król” z Kłodawy. Ta propozycja zyskała jednak mniej punktów zarówno w kryterium ceny brutto, jak i okresu rękojmi.

Przypomnijmy, że w zakresie zadań będzie rewitalizacja budynku wraz z otoczeniem (nasadzenia zieleni, budowa ciągów komunikacyjnych). Po rewitalizacji willa nadal będzie siedzibą Urzędu Stanu Cywilnego. Będzie także pełniła inne funkcje społeczne.

Całkowity koszt zadania pn. "Rewitalizacja najstarszej, historycznej części miasta" obejmującej rewitalizację Placu Wolności wraz z Rynkiem Zduńskim oraz modernizację budynku willi dra A. Troczewskiego" to ponad 26,2 mln zł. Kwota dofinansowania unijnego to prawie 18 mln zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE