Reklama

Reklama

„Witaj Wiosno”, czyli KTR "Na siodełku" otwiera sezon rowerowy

Opublikowano: pon, 23 mar 2015 09:20
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia I tradycji stało się zadość. Wiosna na stałe zawitała do naszego miasta!!! Wraz z członkami Klubu Turystyki Rowerowej Kutno „Na Siodełku” uczestnicy rajdu przegonili raz na zawsze „Zimę” z Kutna.Przed wyruszeniem na trasę była część formalna: tzw. lista obecności, zapoznanie się z regulaminem rajdu, krótka wypowiedź dla mediów i foto do albumu. Czas ruszać. Kawalkada rowerzystów, wraz z Marzanną – symbolem odchodzącej „Zimy”, dociera do mostu na rzece Ochni (ul. 1-go Maja). Tutaj ostatecznie pożegnaliśmy „Zimę” i uroczyście powitaliśmy „Wiosnę”. Marzanna zapłonęła, wpadła do rzeki i z jej nurtem odpłynęła…

Reklama

„Marzanno, Marzanno
Ty zimowa panno.
Do wody cię wrzucamy,
bo wiosnę witamy!”

Tym samym sezon rowerowy 2015 został rozpoczęty! Następnie wyruszyliśmy ulicami Kutna na trasę „pętelki” i po pokonaniu około 7 kilometrów znów zawitaliśmy na miejsce startu – plac Piłsudskiego. Teraz małe przegrupowanie wśród uczestników i czas na drugą część rajdu. Spacerowym tempem, przez Kuczków (tutaj pożegnaliśmy niektórych uczestników) i Las Raciborowski, dotarliśmy do Siedliska Koła Łowieckiego „Dzik”.

Na liczniku dopisały się kolejne kilometry. W miłej i przyjacielskiej atmosferze zawalczyliśmy z ogniem i kiełbaskami. Na wesołych rozmowach upłynęły kolejne minuty spotkania. Powrót do Kutna był tym razem troszkę trudniejszy, gdyż byliśmy objuczeni bagażem spożytych kiełbasek i chleba. Ale co to dla nas – daliśmy radę.

Dziękujemy wszystkim za udział w spotkaniu i mile spędzony czas. Słowa podziękowania kierujemy również do wszystkich służb, które pomogły nam na trasie rajdu, tj.: Policji, Straży Miejskiej oraz Ratownictwa Medycznego Falck Medycyna Sp. z o.o.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)