Reklama

[WIZUALIZACJA] Jak będzie wyglądało rondo w Żychlinie?

Opublikowano:
Autor:

[WIZUALIZACJA] Jak będzie wyglądało rondo w Żychlinie? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia O tym, że żychlińskie rondo wkrótce diametralnie zmieni swoje oblicze już informowaliśmy. Niedawno władze grodu nad Słudwią udostępniły wizualizację nowego wyglądu skrzyżowania.

- Rozpoczyna się długo wyczekiwana inwestycja związana z modernizacją skrzyżowania na Placu 29 Listopada. Obecne rozwiązanie ruchu w centrum w postaci malowanego pola ruchu okrężnego, dla wielu kierowców stanowiło problem oraz pogarszało bezpieczeństwo. Wiele razy obserwowano zbyt dynamiczne przejazdy środkiem ronda oraz tzw. „drifty”, które niszczyły oznaczenia. Ponadto, co jest bardzo ważne dla rozwiązania kwestii bezpieczeństwa, należy skrócić przejście dla pieszych, wprowadzając dodatkowe wysepki. Zmiana wymusi zmniejszenie prędkości przez kierujących i bardziej rygorystyczne zastosowanie się do obowiązujących zasad bezpieczeństwa dla pieszych – informuje Gmina Żychlin.

Ostatnim i również bardzo ważnym powodem modernizacji jest konieczność zapewnienia bezpieczeństwa poprzez wypełnienie betonem zbiornika pod rondem.

- Zbiornik pochodzący prawdopodobnie z lat 20 lub 30 ubiegłego wieku stanowi zagrożenie dla kierujących. Przed trzema laty doszło już do częściowego zarwania powierzchni drogi nad zbiornikiem. Ciężki transport korzystający ze skrzyżowania wymusza takie rozwiązanie. Użytkowników drogi i pieszych przepraszamy za okresowe utrudnienia. Zmiana przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa w ścisłym centrum miasta. – czytamy na facebookowym profilu gminy.

Prace na rondzie potrwają do końca maja.

Foto: Maciej Pawlik
Wizualizacja: Łukasz Garstka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE