Reklama

Wkrótce II edycja festiwalu Nowe Brzmienia Nowe Media! Rozmowa z Wioletą Tuchorską

Opublikowano:
Autor:

Wkrótce II edycja festiwalu Nowe Brzmienia Nowe Media! Rozmowa z Wioletą Tuchorską - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia O dopiero co zakończonym festiwalu Nowe Brzmienia Nowe Media rozmawiamy z jego koordynatorką Wioletą Tuchorską.Skąd pomysł na festiwal muzyki elektronicznej w Kutnie?Pomysł zrodził się po styczniowym koncercie zespołu Backspace. Chcieliśmy głównie trafić do młodego pokolenia. To raczej się nam udało. Frekwencja nie zawiodła, choć trzeba zaznaczyć, że to nie był festiwal dla mas.

Co najbardziej spodobało się odbiorcom NBNM?

Mam nadzieję, że wszystko [śmiech]. Z moich obserwacji wynika jednak, że najwięcej frajdy sprawiła kutnianom interaktywna instalacja Partytura autorstwa Dariusza Makaruka. To była zupełna nowość. Za pomocą dźwięku można było malować obrazy inspirowane twórczością Jana Tarasina. Malowanie przez muzykę zdecydowanie najbardziej przypadło do gustu dzieciom. Finałowy koncert zespołu Backspace do wizualizacji D. Makaruka również zyskał pochlebne opinie. Tego typu twórczość pokazuje, że inspiracją do tworzenia muzyki może być pojedynczy niepozorny dźwięk.

Czy będą kolejne edycje festiwalu?

Oczywiście. Drugą edycję zaplanowaliśmy na przełom września i października. Mieszkańcy mogą liczyć na wiele nowości, ale póki co nie będę zdradzała szczegółów. Naszą ofertę można na bieżąco śledzić na stronie internetowej Kutnowskiego Domu Kultury.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE