Reklama

Reklama

Włamywali się i kradli na potęgę. Ich łupem padły narzędzia, rowery, a nawet buty

Opublikowano: czw, 20 sty 2022 13:30
Autor: | Zdjęcie: KPP Łęczyca

Włamywali się i kradli na potęgę. Ich łupem padły narzędzia, rowery, a nawet buty  - Zdjęcie główne

Dwaj mężczyźni usłyszeli łącznie kilkanaście zarzutów | foto KPP Łęczyca

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dwaj sprawcy włamań i kradzieży wpadli w ręce kryminalnych. Spowodowane przez nich straty sięgają kilkunastu tysięcy złotych. Mężczyźni usłyszeli łącznie kilkanaście zarzutów, teraz grozi im do 10 lat więzienia.

Reklama

W styczniu policjanci z łęczyckiej komendy zostali zawiadomieni o przestępstwach przeciwko mieniu, do których doszło na terenie gminy Piątek.

W jednej z miejscowości pod koniec grudnia 2021 roku nieznani sprawcy pokonując zabezpieczenia okna włamali się domu. Kilka dni później wybijając szybę sprawcy okradli kolejny, tym razem niezamieszkały budynek, a na terenie innej posesji okradli garaż. Łupem przestępców padły między innymi elektronarzędzia, robot kuchenny a nawet buty.

- Wykryciem sprawców tych przestępstw zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego, którzy ściśle współpracowali z dzielnicowymi z Posterunku Policji w Piątku. Ustalenia policjantów wskazywały, że za tymi przestępstwami stoją dwaj mieszkańcy powiatu łęczyckiego - informuje st.asp. Mariusz Kowalski z KPP Łęczyca. 

Rankiem 19 stycznia wytypowani mężczyźni w wieku 42 i 31 lat zostali zatrzymani. Jak się okazało, we wszystkich tych przestępstwach uczestniczył starszy z zatrzymanych, natomiast młodszy pomagał mu podczas jednego z włamań.

Dodatkowo policjanci udowodni zatrzymanym, że we wrześniu 2021 roku włamali się do pojazdu w Piątku. Natomiast 42-latek stoi za włamaniami do warsztatu samochodowego, skąd skradł między innymi narzędzia, a w maju i marcu 2021 roku ukradł dwa rowery. Terenem działania sprawców była gmina Piątek, a straty wyrządzone podczas tych wszystkich przestępstw sięgają kilkunastu tysięcy złotych. 42-latek usłyszał pięć zarzutów kradzieży z włamaniem i siedem kradzieży mienia. 31-latek podejrzany jest o pomoc w dwóch włamaniach. Zatrzymani byli już notowani za przestępstwa przeciwko mieniu.

Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności, a za kradzież do 5 lat więzienia.

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy