Reklama

Wniosek radnego o kolejny pumptrack. Co to takiego?

Opublikowano:
Autor:

Wniosek radnego o kolejny pumptrack. Co to takiego? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutnianie, w których imieniu do prezydenta Kutna zwrócił się jeden z radnych, chcą, aby w naszym mieście powstał specjalny tor dla rowerów. Miałby to być już drugi taki pumptrack, bowiem projekt Zielonej Osi Miasta zakłada jego budowę, z tym że w innym miejscu, niż proponuje radny.

Jak czytamy w interpelacji Roberta Stępniewskiego, po "rozmowach z mieszkańcami i własnych obserwacjach" doszedł do wniosku, że w Kutnie potrzebna jest tego typu forma rozrywki. Zapętlony tor rowerowy miałby służyć zarówno do zabawy najmłodszym mieszkańcom, jak i do treningu dla starszych osób - zarówno dla amatorów jak i profesjonalistów.

- Mieszkańcy zwracają uwagę, że w Kutnie buduje się tylko boiska, place zabaw oraz siłownie plenerowe, gdzie z połowy tych wybudowanych siłowni się nie korzysta, a takiego obiektu jak skatepark czy pumptrack nie ma. W takim razie po co wydawać pieniądze na coś, z czego ludzie nie korzystają, tylko po to, żeby było i niszczało? - czytamy w piśmie.

Jak dodaje radny, zarówno w mieście jak i powiecie brakuje tego typu rozrywek. Argumentuje, że pumptrack jest idealnym miejscem do aktywnej jazdy w bezpiecznym miejscu. A miejscem, gdzie mógłby powstać, co sugeruje Stępniewski, są tereny w pobliżu basenu miejskiego przy ul. Narutowicza.

- Wykorzystajmy ten teren skoro i tak powycinano tam tyle drzew z niewiadomego powodu. Budowa takich obiektów byłaby ważnym aspektem propagowania aktywnego i zdrowego stylu życia oraz fajną formę spędzania wolnego czasu - pisze dalej.

Czy Urząd Miasta pozytywnie rozpatrzy wniosek, biorąc pod uwagę, że budowa pumptracku ma zostać zrealizowana w ramach Zielonej Osi Miasta? A może we wspomnianej lokalizacji udałoby wybudować skatepark? O odpowiedzi ratusza niezwłocznie poinformujemy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE