Reklama

Woda będzie droższa

Opublikowano:
Autor:

Woda będzie droższa - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Rada Miasta podniosła ceny opłat za metr sześcienny wody. Dotychczasowa cena, wynosząca 7,13 zł będzie podniesiona o 3,6%. W związku z tym opłata wzrośnie o 26 gr, więc obecna stawka wyniesie 7,39 zł/m3. Kwotę podwyżki tłumaczył prezydent miasta, Zbigniew Burzyński. Stawka za ścieki nie ulegnie zmianie.- W 2013 i 2014 roku nie było żadnych podwyżek. W tamtych latach przychody z tego tytułu pokrywały inne koszty. Obecnie firmy wykorzystują coraz więcej wody i wydalają coraz więcej ścieków - mówił włodarz miasta - W międzyczasie były wykonane znaczne nakłady finansowe, w postaci nowej stacji uzdatniania wody. Ten wydatek kosztował nas ponad 14 mln złotych - tłumaczył Z. Burzyński.

Prezydent Burzyński podał, że Kutno pod względem wysokości opłat za wodę znajduje się na ponad czterechsetnym miejscu, a stawka za metr sześcienny wody w gminie Sieradz wynosi ponad 16 złotych!

Swoje stanowisko w tej sprawie zajął radny Mieczysław Gałusa.

- Moglibyśmy wcześniej informować mieszkańców o podwyżkach i szerzej wyjaśniać, dlaczego się pojawiają. Większość osób, z którymi rozmawiam nie ma pojęcia, dlaczego stawka wzrosła - mówił rajca.

Odpowiedzi udzielał prezydent Burzyński.

- Media cały czas informują nas o nowych inwestycjach. Również o podwyżkach pojawiły się informacje - mówił włodarz.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE