Reklama

Reklama

Woda w gminie Kutno niezdatna do spożycia? Sanepid wydał ostrzeżenie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe/pixabay

Woda w gminie Kutno niezdatna do spożycia? Sanepid wydał ostrzeżenie - Zdjęcie główne

Woda w gminie Kutno niezdatna do spożycia? Sanepid wydał ostrzeżenie | foto poglądowe/pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kutnie informuje, że w wodzie z sieci wodociągu publicznego Strzegocin stwierdzono obecność bakterii grupy coli. Co to oznacza dla mieszkańców? 

Reklama

Bakterie grupy coli w wodociągu Strzegocin. Sanepid ostrzega mieszkańców!

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kutnie wydał komunikat w sprawie warunkowej przydatności do spożycia wody z wodociągu publicznego w Strzegocinie. Badania wykazały tam obecność bakterii grupy coli. Nie stwierdzono jednak obecności bakterii Escherichia coli oraz enterokoków.

Wodociąg zaopatruje miejscowości: Boża Wola, Byszew, Dębina, Gnojno, Siemiennik, Grabków, Julinki, Leszno, Dudki, Leszczynek, Marianki, Nowa Wieś, Nagodów, Piwki, Obidówek, Kolonia Strzegocin, Strzegocin, Stanisławów, Włosków, Wroczyny, Franki Wroczyńskie, Kalinowa, Wysoka Duża, Wysoka Wielka.

- Woda jest warunkowo przydatna do spożycia, po uprzednim przegotowaniu. W związku z powyższym prowadzona będzie dezynfekcja wody podawanej do sieci wodociągowej - informuje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kutnie.

Sanepid zaleca przegotowywać wodę przed spożyciem i przygotowaniem potraw oraz do mycia naczyń kuchennych, owoców, warzyw, mycia zębów, a także kąpieli noworodków i niemowląt (po doprowadzeniu do wrzenia gotować minimum 1 minutę).

Woda bezpośrednio pobrana z kranu nadaje się jedynie do celów sanitarno-bytowych.

Informacje na temat jakości wody będą na bieżąco aktualizowane po przeprowadzonych kolejnych badaniach i umieszczane na stronie internetowej PSSE w Kutnie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy