reklama

Wojna o okienka w Wydziale Komunikacji w Kutnie. Urzędnicy i mieszkańcy mają zupełnie inne zdanie

Opublikowano:
Autor:

Wojna o okienka w Wydziale Komunikacji w Kutnie. Urzędnicy i mieszkańcy mają zupełnie inne zdanie - Zdjęcie główne
Autor: Sandra Staniszewska | Opis: Mieszkańcy Kutna są oburzeni tym, jak funkcjonuje Wydział Komunikacji

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WydarzeniaW Wydziale Komunikacji w Kutnie codziennie rozgrywa się prawdziwa walka o wolne okienka. Interesanci, którzy przychodzą rano lub po południu, nagminnie odchodzą z kwitkiem, a system rezerwacji internetowej jest całkowicie sparaliżowany. Co na to władze powiatu? Wicestarosta zaprzecza, jakoby w urzędzie dochodziło do jakichkolwiek zatorów.
reklama

Przyjdziesz rano i...pocałujesz klamkę 

Oficjalne godziny obsługi interesantów w Wydziale Komunikacji w Kutnie wyglądają bardzo przyjaźnie. Urzędnicy czekają na mieszkańców od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 14:30. Niestety, w praktyce pobranie upragnionego numerka graniczy z cudem. Sprawdziliśmy, jak sytuacja wygląda na miejscu, rozmawiając ze zbulwersowanymi kierowcami.

- Kilka dni temu przyjechałem do urzędu równo o godzinie 9:00 i automat nie pozwolił mi już pobrać biletu do rejestracji pojazdu. Na ekranie wyświetlił się komunikat, że przewidywany czas obsługi dotychczasowych osób przewyższa godziny pracy urzędu - opowiada nam jeden z mieszkańców Kutna. - Dzisiaj spróbowałem ponownie, przyjechałem o 13:30 i sytuacja dokładnie się powtórzyła. To jest jakiś absurd!

reklama

Jeśli chcesz wyrejestrować pojazd albo odebrać gotowe prawo jazdy, załatwisz to od ręki. Prawdziwe piekło i zatory dotyczą wyłącznie jednej, kluczowej usługi - rejestracji pojazdów.

W sieci jeszcze gorzej

Problem stał się tak palący, że w tym tygodniu na lokalnych grupach dyskusyjnych w mediach społecznościowych wybuchła prawdziwa burza. Mieszkańcy Kutna zaczęli masowo opisywać swoje negatywne doświadczenia, nie kryjąc ogromnego oburzenia i nerwów.

W odpowiedzi na kolejki urzędnicy często odsyłają petentów do rezerwowania wizyt drogą internetową. Według relacji mieszkańców, na wolne okienko w e-kolejce trzeba jednak czekać nawet około 30 dni.

reklama

Postanowiliśmy natychmiast zweryfikować te doniesienia w systemie e-kolejki kutnowskiego starostwa. Wynik? System jest całkowicie zapchany. W kalendarzu na drugą połowę czerwca 2026 roku nie było ani jednego wolnego terminu na rejestrację pojazdu. System blokował możliwość wyboru jakiejkolwiek godziny przez najbliższe dwa tygodnie.

Władze powiatu odpierają zarzuty 

Do narzekań i oburzenia mieszkańców oficjalnie odniosła się Anna Konwerska, Wicestarosta Powiatu Kutnowskiego. Władze urzędu kategorycznie zaprzeczają, jakoby w Wydziale Komunikacji działo się coś niepokojącego i podają twarde dane liczbowe.

- Dziennie w Wydziale Komunikacji obsługiwanych jest około 250-300 petentów. Są to osoby fizyczne, jak i podmioty prowadzące działalność gospodarczą, czyli firmy z Powiatu Kutnowskiego. Ilość wydawanych biletów regulowana jest systemowo na czas pracy urzędu. Ponadto realizujemy wizyty również internetowe. Nie stwierdzamy żadnych przytoczonych zatorów - tłumaczy wicestarosta Anna Konwerska.

reklama

Kierowcy łatwią to na ostatnią chwilę 

Gdzie zatem leży przyczyna tak ogromnych kolejek i blokowania automatu biletowego? Zdaniem urzędników winni są... sami właściciele samochodów, którzy masowo odkładają wizytę w urzędzie na sam koniec.

- Niektórzy petenci niestety czekają z rejestracją do ostatniej chwili - zauważa Anna Konwerska. - Przypomnę, że obowiązuje 30-dniowy termin na rejestrację pojazdu przez osobę fizyczną i 90 dni dla firm. Jednocześnie informuję, iż ustawodawca wyprowadził z obrotu prawnego możliwość zgłoszenia nabycia pojazdu, co było znacznym ułatwieniem dla klientów.

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
logo