Reklama

Wojna, podróże, polityka i... marihuana: Już jutro w Kutnie rusza wyjątkowy festiwal

Opublikowano:
Autor:

Wojna, podróże, polityka i... marihuana: Już jutro w Kutnie rusza wyjątkowy festiwal - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Od jutra w Kutnie Festiwal na Faktach, czyli bliskie spotkanie z literaturą faktu oraz reportażem najwyższych lotów. Do Kutna przyjadą głośne nazwiska przywożąc fascynujące historie.

Festiwal jest organizowany przez Olę Kołodziejek po raz drugi. W zeszłym roku Kutno odwiedzili m.in. Hanna Krall, Mariusz Szczygieł czy Magdalena Grzebałkowska. Nie mniej spektakularnie będzie i w edycji 2020. W mieście róż pojawi się m.in. Wojciech Jagielski - wielokrotnie nagradzany autor książek reporterskich i korespondent wojenny, autor takich dzieł jak "Modlitwa o deszcz", "Wieże z kamienia", "Nocni wędrowcy", czy "Wszystkie wojny Lary". Gościem festiwalu będzie także Marcin Kącki, autor głośnej książki "Białystok. Biała siła, czarna pamięć". Aż z Norwegii przyjedzie Ilona Wiśniewska, która w 2009 roku wyjechała na dwa tygodnie na wyspę Spitsbergen i do tej pory nie wróciła do Polski.

Festiwalowi towarzyszyć będą aż cztery wystawy fotografii.

- Dwie z nich, organizowane we współpracy z warszawskim Domem Spotkań z Historią, to prawdziwa uczta dla wielbicieli fotografii reportażowej. "Rok 1989" Krzysztofa Millera to pierwsza wystawa jego fotografii w pełni i wyłącznie pokazująca wydarzenia roku 1989 – od stycznia i pierwszych spotkań Okrągłego Stołu, przez czerwiec i wolne wybory w Polsce, aż po przemiany w innych krajach bloku wschodniego – Czechosłowacji, Rumunii i na Węgrzech - wskazuje Ola Kołodziejek. - Na uwagę zasługuje również wystawa zdjęć autorstwa Tadeusza Rolke, jednego z najwybitniejszych fotografików, a jednocześnie fotoreporterów w Polsce. Jego szlachetny styl fotografii jest nie do pomylenia. W Kutnie będzie można zobaczyć jego zdjęcia dokumentujące życie w Warszawie lat 50. i 60.

Festiwal rozpocznie się mocnym akcentem, dla wielu kontrowersyjnym. Jan Bluz zaprezentuje swój film "Podziemie nadziei" o medycznej marihuanie w Polsce.

A to tylko część wszystkich atrakcji dla miłośników literatury faktu. Pełen program znaleźć można TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE