Wojskowi vs księża w rocznicę Bitwy nad Bzurą

Wydarzenia Towarzyski mecz w piłce nożnej, między reprezentacjami Księży i Obsługi Sakralnej Diecezji Łowickiej i żołnierzami z II Bazy Materiałowo Technicznej w Kutnie uświetnił dzisiejsze obchody, związane z 67 rocznicą wybuchu Bitwy nad Bzurą. Mecz zakończył się remisem 2:2, w serii rzutów karnych lepsi okazali się żołnierze, wygrywając 3:1. - Nie wynik tu jest ważny, a upamiętnienie Bitwy nad Bzurą, to spotkanie to hołd, oddany żołnierzom, którzy zginęli za nasz kraj – mówił jeden z organizatorów spotkania, ksiądz Jerzy Modelewski z parafii w Głogowcu – Należy pamiętać, że generał Tadeusz Kutrzeba, dowodził bitwą z plebani w Głogowcu – dodawał.Foto galeria z meczu

Pierwsza połowa należała do duchownych, motywowanych do "walki", przez głównego pomysłodawcę meczu, księdza Jana Dobrodzieja z parafii św. Jana Chrzciciela w Kutnie, przebranego za rycerza. Po golach Tomasza Szymczaka w 12 minucie i Sławomira Wasilewskiego w 22, księża prowadzili 2:0. Kontaktowego gola dla wojskowych zdobył tuż przed przerwą, Michał Majda. W drugiej odsłonie obie drużyny toczyły wyrównany pojedynek, w końcówce arbiter podyktował „jedenastkę” dla żołnierzy, którą na gola zamienił Krzysztof Kurzawa. W serii rzutów karnych lepsi okazali się wojskowi, wygrywając 3:1.

W przerwie spotkania, swoje niemałe umiejętności zaprezentowali żolnierze z II Bazy Materiałowo Technicznej w Kutnie, zbierając zasłużone brawa, po kilkunastominutowym pokazie. Zawody, które obejrzało około 400 osób, komentował, Jerzy Papiewski.

Księża – Wojskowi 2:2 (karne:1:3). Gole: Księża: Tomasz Szymczak – 12, Sławomir Wasilewski - 22. Wojskowi: Michał Majda – 29, Krzysztof Kurzawa – 56 (k)

Księża: Wasiak, Antczak, Wasilewski, Minda, Cieślak, Rutkowski, Baranowski, Trojak, Sech, Jankowski, Zdanowski, Braszczyński, Szymczak, Barylski. Opiekunowie: Jan Dobrodziej, Jerzy Modzelewski.

Wojskowi: Pawłowski, Wiśniewski, Królikowski, Kurzawa, Florkowski, Dąbrowski, Dzięgielewski, Kędzierski, Krzemiński, Kołodziejski, Pawlak, Majda, Wójciński, Oniszk, Znowiec, Remigiusz Wiśniewski (grający trener).