Reklama

Wójt w areszcie i bez ślubowania. Wszystko w rękach premiera Morawieckiego

Opublikowano:
Autor:

Wójt w areszcie i bez ślubowania. Wszystko w rękach premiera Morawieckiego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kolejny raz wraca sprawa wójta gminy Daszyna, który przebywa w areszcie i z tego powodu nie mógł złożyć ślubowania. Ostatnio pisaliśmy o tym TUTAJ, z kolei dziś otrzymujemy nowe informacje.

Wójt nie otrzymał przepustki na pierwszą sesję rady gminy, nie mógł więc ślubować w trakcie obrad. Pozostaje jeszcze jedna opcja - na widzenie do wójta może udać się komisarz wyborczy, który odebrałby ślubowanie. Wójt wniosek o taką wizytę złożył jednak wątpliwe, by komisarz zgodził się na taką formę zaprzysiężenia.

- W razie przemijającej przeszkody w zaprzysiężeniu, a taką przeszkodą jest areszt, wojewoda powinien zgłosić sprawę do ministra właściwego do spraw administracji. A on powinien zawnioskować do premiera o wyznaczenie osoby, która przejmie obowiązki wójta – komentował dla TVN 24 Paweł Stępień z Katedry Systemów Politycznych Uniwersytetu Łódzkiego.

Dziś wojewoda Zbigniew Rau wystąpił do premiera Mateusza Morawieckiego o wyznaczenie osoby, która będzie wykonywać zadania i kompetencje wójta gminy Daszyna. Poniżej pełna treść stanowiska Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi w tej sprawie.

– Szanowni Państwo, informujemy, że pismem z dnia 26 listopada 2018 r. Przewodnicząca Rady Gminy Daszyna poinformowała Wojewodę Łódzkiego, że Pan Zbigniew Wojtera nie złożył ślubowania na pierwszej sesji Rady Gminy w dniu 23 listopada 2018 r. W związku z powyższym stosownie do art. 28h w związku z art. 28g ust. 3a ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2018 r. poz. 994, z późn. zm.) Wojewoda Łódzki wystąpił dziś (03 grudnia br.) do Prezesa Rady Ministrów za pośrednictwem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z wnioskiem o wyznaczenie osoby, która przejmie wykonywanie zadań i kompetencji Wójta Gminy Daszyna – czytamy w komunikacie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE