Reklama

Wójt w Wigilię wyszedł z aresztu, wczoraj ślubował. Wojtera obejmuje władzę!

Opublikowano:
Autor:

Wójt w Wigilię wyszedł z aresztu, wczoraj ślubował. Wojtera obejmuje władzę! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zbigniew Wojtera wreszcie złożył ślubowanie. Wójt gminy Daszyna może mówić o wyjątkowym prezencie świątecznym, bowiem w Wigilię opuścił areszt. O wszystkim informuje Radio Łódź.

Wojtera wreszcie może rozpocząć urzędowanie w gminie Daszyna. Wcześniej nie było to możliwe, ponieważ wójt przebywał w areszcie i – co za tym idzie – nie mógł złożyć ślubowania.

Zbigniew Wojtera został zaprzysiężony podczas nadzwyczajnej sesji rady gminy, która odbyła się wczoraj. Został więc oficjalnie włodarzem Daszyny.

- Przypomnijmy, że Zbigniew Wojtera został zatrzymany w kwietniu 2018 roku. Usłyszał 95 zarzutów dotyczących przestępstw przeciwko mieniu na szkodę Agencji Restrukturyzacji Rolnictwa. Mimo, że przebywał w areszcie, wygrał wybory samorządowe z 75-procentowym poparciem – podaje Radio Łódź.

Mimo zarzutów i przebywania w areszcie, wójt mógł startować w wyborach samorządowych jesienią 2018 r., ponieważ nie został skazany prawomocnym wyrokiem. W II turze był jedynym kandydatem, bo jego rywal zrezygnował ze startu. 4 listopada ub. roku mieszkańcy gminy Daszyna oddawali głos "tak" lub "nie" w tzw. plebiscycie.

- Bardzo się cieszę z powrotu. Myślę, że dla radnych, dla samorządowców działających dla dobra gminy Daszyna to taki moment, w którym możemy kontynuować to, co zaczęliśmy. Co do planów – muszę rozejrzeć się w tym, co jest. Nie patrzymy w tył, patrzymy do przodu – komentował dla Radia Łódź wójt gminy Daszyna.

Cały materiał RŁ znajdziesz W TYM MIEJSCU.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE