Reklama

WORD w Kutnie - znamy teoretyczny termin budowy

Opublikowano:
Autor:

WORD w Kutnie - znamy teoretyczny termin budowy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Po raz trzeci ruszył przetarg na budowę filii Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kutnie. Kiedy ruszy budowa?

Dzisiejsza konferencja w Urzędzie Miasta Kutna przyniosła wiele odpowiedzi na nurtujące kutnian pytania. Jednym z nich niewątpliwe jest powstanie w Kutnie wyczekiwanego przez sporą część mieszkańców WORD-u.

- Planowane otwarcie ofert odbędzie się dnia 31 stycznia br. Termin wykonania to 2 miesiące od dnia przekazania placu budowy wykonawcy. Termin zawarcia umowy z wykonawcą zależy od przebiegu procedury - informuje Biuro Prasowe UM Kutno.

Jeśli więc tym razem uda się wyłonić wykonawcę, który spełni wszystkie określone w przetargu warunki i zaproponuje odpowiednią kwotę, to istnieje szansa, że WORD powstanie już w II kwartale tego roku.

Kwota, jaką miasto zabezpieczyło w budżecie na ten cel to 1 milion złotych.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku już dwa razy ogłaszano przetarg na budowę kutnowskiej filii WORD-u. Pierwszy w lipcu, jednak został on unieważniony ze względu na... pieniądze. Do przetargu zgłosiła się tylko jedna firma, która wykonanie zadania wyceniła na prawie 1,5 mln. zł. To dużo więcej, niż na ten cel zamierzały przeznaczyć władze miasta.

- Jedyna oferta jaka wpłynęła na zadanie pt. „Budowa infrastruktury dla potrzeb Ośrodka Ruchu Drogowego w Kutnie” została złożona przez Przedsiębiorstwo Budowlano - Produkcyjne „TRAKT” Bobrzak, Tecław Sp. j. z Kutna na kwotę 1 499 370, 00 zł. Cena tej oferty przewyższa kwotę przeznaczoną na wykonanie tego zadania, wobec czego Urząd Miasta Kutna unieważnił przedmiotowe postępowanie - informowało nas biuro prasowe.

Kolejny przetarg również nie przyniósł oczekiwanego rezultatu, ponieważ nie znalazł się żaden chętny do wybudowania infrastruktury dla potrzeb Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kutnie. Podjęto więc decyzję o przesunięciu zadania na kolejny rok. Przypomnijmy, że projekt kutnowskiego WORD będzie obejmował m.in. plac manewrowy przeznaczony do egzaminu dla przyszłych kierowców, stanowiska postojowe, chodniki, budynek biurowy, blaszane garaże, oświetlenie placu i dróg zewnętrznych oraz ogrodzenia wraz z bramą i furtką.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE