Reklama

Reklama

WOŚP grał w Żychlinie

Opublikowano: pon, 12 sty 2015 18:38
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Imprezy towarzyszące Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Żychlińskim Domu Kultury jak co roku obfitowały w pozytywne emocje. Zabawę rozpoczęliśmy już w sobotę, 10 stycznia o godzinie 19.00 rewelacyjnym koncertem zespołu "Kobranocka". Pankrockowy charakter muzyki przypadł do gustu żychlińskiej publiczności. Zespół w swoim ponad 25 letnim czynnym istnieniu koncertował po całej Polsce jak i po Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Rosji, Irlandii i Niemczech. Mają w swoim dorobku tak dobrze znane utwory jak: „I nikomu nie wolno się z tego śmiać”, „Hipisówka” czy „Kocham Cię jak Irlandię”.

Reklama

Przybyli ludzie byli zachwyceni możliwością posłuchania na swoim podwórku muzyków z taką renomą artystyczną. Zespół zdobył w Żychlinie kolejną rzeszę fanów dla których występ zostanie zapamiętany na bardzo długo. Podczas imprezy na terenie ŻDK można było zobaczysz wielu wolontariuszy, którzy już w sobotę zbierali do swoich puszek pieniądze na szczytny cel – w tym roku dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów. Można było również za symboliczną kwotę kupićprace plastyczne UTW oraz sekcji plastycznej dziecięcej, oraz prace pokonkursowe

„Ozdoba bożonarodzeniowa”.

Podczas kolejnego dnia imprezy, można było posłuchać już kilku zespołów. Jako pierwsza na scenie ŻDK wystąpiła grupa "Fatih", których był to również pierwszy występ dla żychlińskiej publiczności. Początkujący muzycy współpracują z ŻDK od lipca 2014 r. wykonując punkrockowe covery znanych zespołów. Z podobnym repertuarem zaprezentowała się dobrze już znana grupa "Unnamed", która swoją drogę artystyczną rozpoczynała od grania coverów, ale tym razem zaskoczyła nas swoimi autorskimi utworami. Zespół składa się z pasjonatów, przelewających swoje emocje na utwory muzyczne, którzy współpracują z ŻDK od 2 lat. W następnej kolejności wystąpiła grupa "No Pack" z Teresina. Zespół gra razem od 2.5 roku, tworząc swoje autorskie kawałki, w charakterystycznym stylu. Utwory prezentowane przez muzyków rozgrzały publiczność przed kolejnym zespołem – będącym jednocześnie gwiazdą imprezy – "Game Cover" z Włocławka. Jak sama nazwa wskazuje zaszczycił on żychlińską publiczność coverami dobrze znanych polskich zespołów. Rocowy koncert rozgrzał przybyłych gości, którzy świetnie znając utwory, bawili się świetnie. Ostatnim punktem imprezy był tort, który rozpieczętowany został przez dyrektora ŻDK panią Magdalenę Modrzejewską – Rzeźnicką oraz Wiceburmistrza Gminy Żychlin pana Zbigniewa Gałązkę. W tym momencie również rozbłysło „światełko do nieba”. Podczas imprezy nie zabrakło oczywiście wytrwałych wolontariuszy WOŚP. Można było również wziąć udział w Pokazie Pierwszej Pomocy z udziałem Pokojowego Patrolu. Do sukcesu imprezy przyczyniło się wiele osób i instytucji, którym należą się wielkie podziękowania. Serdecznie dziękujemy panu Czesławowi Majchrzakowi, panu Piotrowi Majewskiemu, Urzędowi Gminy Żychlin, Komisariatowi Policji w Żychlinie, OSP Żychlin oraz pracownikom ŻDK.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)