Reklama

Reklama

Wraca temat wiaduktu na Grunwaldzkiej w Kutnie. Sprawą zajmie się minister infrastruktury?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: gov.pl&poglądowe(archiwum)

Wraca temat wiaduktu na Grunwaldzkiej w Kutnie. Sprawą zajmie się minister infrastruktury? - Zdjęcie główne

Po dłuższym czasie wraca temat budowy wiaduktu łaczącego ul. grunwaldzką z DK 92 w Kutnie | foto gov.pl&poglądowe(archiwum)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Po dłuższym czasie wraca temat wiaduktu łączącego ulicę Grunwaldzką w Kutnie z Droga Krajową nr 92. Niedawno do ministerstwa infrastruktury wpłynęło pismo w tej sprawie. Złożyła je posłanka Paulina Matysiak.

Reklama

- Mając na uwadze poprawę warunków komunikacyjnych dla kutnian zatrudnionych w dzielnicy przemysłowej Sklęczki, Urząd Miasta Kutno opracował koncepcję budowy wiaduktu drogowego, który miałby być usytuowany nad linią kolejową E-20. W trakcie prac nad koncepcją powstało łącznie 7 wariantów lokalizacji wiaduktu – rozpoczyna posłanka Paulina Matysiak.

Przypomina także, że na etapie uzgadniania wariantów wiaduktu z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad oraz PKP Polskie Linie Kolejowe SA wybrany został wariant zaczynający się na skrzyżowaniu ulicy Grunwaldzkiej z ulicą Zieloną, przebiegający następnie między posesją nr 66 a posesją nr 68A i włączający się do drogi krajowej nr 92. 

Posłanka – podobnie jak wielu mieszkańców Kutna – zauważa, że obecnie dojazd w okolice strefy ekonomicznej jest dość problematyczny i czasochłonny.

- Z uwagi na trwające remonty dróg oraz linii kolejowej, a także zamknięty przejazd kolejowy na drodze w kierunku dzielnicy Sklęczki, osoby dojeżdżające tam do pracy są zmuszone do kilkukilometrowych objazdów oraz do długiego oczekiwania w korkach. Należy podkreślić, że kutnowska strefa ekonomiczna ciągle się rozrasta, co będzie skutkowało coraz większymi problemami komunikacyjnymi w tamtym rejonie – podkresla P. Matysiak.

Parlamentarzystka uważa, że budowa wiaduktu znacznie poprawiłaby komfort komunikacyjny mieszkańców Kutna, na co dzień dojeżdżających do zakładów pracy w strefie przemysłowej. Póki co prace nad budową wiaduktu nie ruszyły i nie wiadomo kiedy mogą ruszyć.

W związku z tym Paulina Matysiak skierowała do ministra infrastruktury poniższe pytania:

  • Czy i kiedy planowane jest rozpoczęcie budowy wiaduktu w Kutnie łączącego ul. Grunwaldzką z drogą krajową nr 92?
  • Czy zostały rozpoczęte jakiekolwiek prace związane z budową wiaduktu? Czy zostało wykonane studium wykonalności?
  • Jaki jest szacowany koszt tej inwestycji?
  • Jakie będą efekty przeprowadzonej inwestycji?
 

O odpowiedzi na pismo kutnowskiej posłanki na pewno poinformujemy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy