Reklama

Wybory coraz bliżej - Prezydent wyznaczył pełnomocnika

Opublikowano:
Autor:

Wybory coraz bliżej - Prezydent wyznaczył pełnomocnika - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zarządzeniem z dnia 7 sierpnia prezydent Zbigniew Burzyński ustanowił swojego pełnomocnika do spraw wyborów. Została nim Wioletta Gruszka - dotychczasowa Naczelnik Biura Rady Miasta Kutna.

Pełnomocnik do spraw wyborów współdziała z Krajowym Biurem Wyborczym oraz urzędnikiem wyborczym w zakresie zapewnienia terminowej i zgodnej z prawem, realizacji zadań wyborczych przez organy Miasta Kutno, wynikających z przepisów Kodeksu Wyborczego oraz aktów prawnych wydanych na jego podstawie.

- Upoważniam pełnomocnika do spraw wyborów do działania w moim imieniu w zakresie realizacji na obszarze Miasta Kutno zadań związanych z wyborami do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, wyborami Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, wyborami do Parlamentu Europejskiego, wyborami organów jednostek samorządu terytorialnego, wyborami Prezydenta Miasta Kutno oraz referendami ogólnokrajowymi i lokalnymi - czytamy w zarządzeniu.

W celu wykonywania zadań wyborczych pełnomocnik do spraw wyborów podejmuje w imieniu Prezydenta Miasta Kutno działania koordynacyjne wobec służb i osób wyznaczonych w Urzędzie Miasta Kutno do wykonywania poszczególnych zadań wyborczych oraz informuje Prezydenta Miasta, a w razie potrzeby także Krajowe Biuro Wyborcze oraz urzędnika wyborczego, wszelkich zagrożeniach i nieprawidłowościach w ich realizacji, wymagających działań w trybie nadzoru.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE