Reklama

Reklama

Wybudują nowe rondo? Posłowie i senator chcą pomóc mieszkańcom [AKTUALIZACJA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: fot. poglądowe (archiwum)

Wybudują nowe rondo? Posłowie i senator chcą pomóc mieszkańcom [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne

Mieszkańcy Bedlna w powiecie kutnowskim chcą budowy ronda, posłowie i senator chcą ich wesprzeć | foto fot. poglądowe (archiwum)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Znów pojawia się temat budowy nowego ronda w powiecie kutnowskim. Tym razem w sprawę angażują się parlamentarzyści z naszego okręgu.

Reklama

Przypomnijmy – niedawno informowaliśmy o tym, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad najprawdopodobniej wybuduje w Bedlnie rondo. Po październikowym śmiertelnym wypadku mieszkańcy zorganizowali protest żądając od GDDKiA podjęcia działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa.

Mieszkańcy proponowali albo wspomniane rondo, albo sygnalizację świetlną. Oprócz tego Sołtys wsi Kazimierek Zbigniew Jagniątkowski i radny gminy Bedlno Tomasz Ryczkowski zwrócili się też pisemnie do parlamentarzystów z naszego regionu, oraz odbyli z nimi rozmowy.

- Po rozmowie z Panią Poseł RP Joanną Lichocką i z Posłem RP Tadeuszem Woźniakiem razem z Tomaszem Ryczkowskim wystosowaliśmy pisma z prośbami o poparciu i przyspieszeniu naszej petycji w sprawie budowy sygnalizacji świetlnej bądź ronda w Bedlnie. Rozmawiając z Panią Poseł Joanną Lichocką powiedziała iż wystosuje pismo z poparciem naszej petycji. Długo też rozmawiałem z Posłem Tadeuszem Woźniakiem na ten temat i powiedział że wystosuje pismo z interwencją naszej prośby. Wcześniej wysłaliśmy też pismo do Senatora RP Przemysława Błaszczyka gdzie powiedział że też poprze naszą petycję. Niestety do Posła Tomasza Rzymkowskiego nie udało mi się dodzwonić, ale pismo wysłaliśmy i myślę że też pomoże – komentuje Zbigniew Jagniątkowski.

Dodajmy, że wcześniej o swoim wsparciu dla protestu mieszkańców Bedlna informowała kutnowska posłanka Paulina Matysiak.

- Podjęłam interwencję u pana Bartłomieja Szcześniaka, Dyrektora Oddziału Łódzkiej GDDKiA. Chcę się dowiedzieć, czy zostaną podjęte działania, które zwiększą bezpieczeństwo mieszkańców - informowała w połowie listopada P. Matysiak.

O tym jakie skutki przyniosą interwencje parlamentarzystów będziemy informować.

[AKTUALIZACJA]

Pan Zbigniew Jagniątowski poinformował nas, że dziś rozmawiał także z posłem Tomaszem Rzymkowskim, który zadeklarował swoje popracie dla inicjatywy budowy ronda w Bedlnie.

- Wcześniej pisałem, że nie udało mi się do niego dodzwonić, a to dlatego ze dzwoniłem nie na ten numer i dlatego Poseł nie odbierał - informuje Z. Jagniątowski.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy