Reklama

Wyciek amoniaku i ewakuacja pracowników! Kilkugodzinna akcja kutnowskiej straży

Opublikowano:
Autor:

Wyciek amoniaku i ewakuacja pracowników! Kilkugodzinna akcja kutnowskiej straży - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ewakuacja ponad 30 osób i trwająca ponad 3 godziny akcja. Wczoraj strażacy z Kutna zostali wezwani do jednej z firm w której doszło do poważnego zagrożenia chemicznego.

Wczoraj ok. godz. 22.40 do straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie, że w jednym z zakładów produkcyjnych przy ul. Bohaterów Walk nad Bzurą doszło do wycieku amoniaku.

- Na miejsce zadysponowano 3 zastępy JRG Kutno. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że z instalacji technologicznej doszło do wycieku amoniaku. Wszyscy pracownicy zakładu – 34 osoby – zostali ewakuowani przed naszym przybyciem. Nikt nie został poszkodowany – mówi nam st. kpt. Mariusz Jagodziński, oficer prasowy KP PSP Kutno i dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wyznaczeniu stref niebezpiecznych. Przeprowadzano pomiary stężeń uwolnionego amoniaku prowadząc równocześnie wentylację budynku przy pomocy wentylatorów.

Strażacy zakończyli swoje działania kiedy stężenia osiągnęły normy bezpieczne dla zdrowia i życia ludzi.

Akcja trwała ponad 3 godziny i została zakończona ok. godz. 1.45. Na miejscu pracowało 11 strażaków. Do atmosfery uwolniło się ok. 50 kg amoniaku.

fot. archiwum/poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE