Reklama

Wygodniej do Łodzi koleją?

Opublikowano:
Autor:

Wygodniej do Łodzi koleją?  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wszystko wskazuje na to, że już niebawem kolejowe podróże do Łodzi będą wygodniejsze również dla mieszkańców Kutna. Oprócz trwającej właśnie przebudowy magistrali kolejowej E20 na trasie Warszawa – Poznań, szykują się prace na liniach prowadzących do Kutna z Łodzi Kaliskiej przez Zgierz.

Jak informuje portal rynekkolejowy.pl - lepsze podróże z Łodzi w kierunku północnym województwa łódzkiego zapewni przebudowa linii Łódź Widzew – Kutno na odcinku Zgierz – Ozorków oraz prace na liniach prowadzących do Kutna z Łodzi Kaliskiej przez Zgierz. Inwestycje obejmą również trasy prowadzące z Łodzi w kierunku Tomaszowa Mazowieckiego i Opoczna. Dzięki temu sprawniejszy będzie dojazd do Centralnej Magistrali Kolejowej.

– Łódź staje się ważnym punktem na kolejowej mapie Polski. Pasażerowie zyskali nowoczesny dworzec, a dzięki tunelowi średnicowemu miasto zyska jeszcze lepszy dostęp do kolei aglomeracyjnej. Inwestycje z Krajowego Programu Kolejowego w regionie to krótsze czasy przejazdu oraz poprawa komfortu obsługi pasażerów na stacjach i przystankach. Jestem przekonany, że efekty modernizacji prowadzonych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcą do jeszcze częstszych podroży koleją – mówi Zbigniew Rau, wojewoda łódzki.

Również prace na liniach prowadzących do Kutna będą bardzo istotne, gdyż zmienia się magistrala kolejowa E20 Warszawa – Poznań pomiędzy Sochaczewem a Swarzędzem. Prace obejmują odcinek położony na terenie województwa łódzkiego. Inwestycja zwiększy przepustowość i bezpieczeństwo ruchu pociągów. Pasażerowie zyskają oczekiwany komfort podróżowania dzięki przebudowanym stacjom w Łowiczu i Kutnie. Wszystkie obiekty będą dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej mobilności. Modernizacja linii Warszawa – Poznań jest również niezwykle ważna dla przewozów towarowych. Trasa zostanie dostosowana do obsługi cięższych i dłuższych pociągów. Zmodernizowane stacje zapewnią sprawną obsługę ruchu pasażerskiego i towarowego.

Źródło: rynekkolejowy.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE