Reklama

''Wygraliśmy, ale zasługujemy na więcej''. Komentarze polityków z naszego regionu

Opublikowano:
Autor:

''Wygraliśmy, ale zasługujemy na więcej''. Komentarze polityków z naszego regionu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Z każdą godziną spływają coraz bardziej dokładne wyniki wyborów w naszym okręgu. Zapytaliśmy kandydatów z regionu, jak oceniają dotychczasowe informacje.

O wynikach do Sejmu w naszym okręgu piszemy TUTAJ (w Kutnie i powiecie: KLIK), do Senatu TUTAJ. Jak oceniają je kandydaci z naszego regionu?

Przemysław Błaszczyk, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Senatu:

- Wciąż czekamy na ostateczne rozstrzygnięcia, ale dotychczasowe wyniki napawają dużym optymizmem. To ogromny kredyt zaufania. Takie poparcie zobowiązuje do ciężkiej pracy. Dziękuję wszystkim, którzy oddali na mnie swój głos. Dziękuję również swoim kontrkandydatom za dobrą kampanię wyborczą.

Tadeusz Woźniak, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu (na zdjęciu):

- Wyniki w skali kraju są obiecujące, teraz pytanie jak będzie w poszczególnych okręgach, jak rozłożą się mandaty, komu uda się wejść do sejmu. Podpisuję pod wypowiedzą prezesa Kaczyńskiego – wygraliśmy, ale zasługujemy na więcej. Podchodzimy do tego z pokorą, pracowaliśmy ciężko przez całą kampanię wyborczą i całą kadencję. Mamy szansę na samodzielne rządzenie, co uważam za bardzo dobrą wiadomość, zwłaszcza, że byliśmy nieustanie atakowani przez totalną opozycję.

Drugą wypowiedź, już po uzyskaniu mandatu, publikujemy TUTAJ.

Artur Gierula, kandydat Koalicji Obywatelskiej do Sejmu:

W pierwszej kolejności należy pogratulować zwycięzcom. Z drugiej serdecznie podziękować sympatykom, przyjaciołom, rodzinie, sąsiadom i każdemu wspierającemu kandydatów Koalicji Obywatelskiej. Oczywistym jest, że wygrana smakowałaby zdecydowanie lepiej. Pracujemy dalej! Do zobaczenia!

Karolina Matusiak, kandydatka Koalicji Obywatelskiej do Sejmu:

Wczoraj wieczorem moje nastawienie było bardziej optymistycznie ponieważ wierzyłam w lepszy wynik dla Koalicji Obywatelskiej. Teraz już znamy większość wyników z komisji i wiemy, że dają one samodzielną większość dla PIS-u, co moim zdaniem jest bardzo niezdrowe dla Polski, bo pozwala to na zupełną samowolkę w działaniach. Natomiast bardzo cieszę się z obecności innych ugrupowań w Sejmie, ponieważ da to szerszy pogląd na wiele kwestii kluczowych dla Polaków. Dużym zaskoczeniem jest dla mnie wynik Konfederacji, nie ukrywam że powątpiewałam w to, że przekroczą próg wyborczy, a jednak, udało się. Polacy sami wybrali. Widać, że Koalicja Obywatelska niedostatecznie zdobyła zaufanie wśród Polaków dlatego pozostają nam 4 lata ciężkiej pracy, aby zbudować to czego zabrakło wczoraj przy urnach. Bardzo mocno trzymam kciuki za Senat ponieważ on pozostaje ostatnią iskierką nadziei.

Przemysław Tobolczyk, kandydat Bezpartyjnych i Samorządowców do Sejmu:

- Dziękuję bardzo rodzinie, dziękuję przyjaciołom, dziękuję znajomym i wszystkim którzy wierzyli w moją osobę wspierając mnie w ostatnim czasie, z całego serca dziękuję. Oczywiście do przewidzenia było dana sytuacja więc warto pogratulować zwycięzcom, jak zarówno wszystkim którzy włączyli się w walkę o lepszą przyszłość, szczegółowe wyniki poznamy niebawem. Każdy debiut ma za sobą sukces i ciekawą przygodę, chociaż moja kampania nie była bogata i urozmaicona to czułem wasze wsparcie, zatem bardzo dziękuję.

Po ogłoszeniu ostatecznych wyników porozmawialiśmy także z trójką wygranych z naszego okręgu: Pauliną Matysiak, Tomaszem Rzymkowskim i jeszcze raz z Tadeuszem Woźniakiem.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE