Reklama

Reklama

Wyjątkowy dzień dla dzieci i ich rodzin. Pierwsza Komunia Święta w kościele na Dybowie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wyjątkowy dzień dla dzieci i ich rodzin. Pierwsza Komunia Święta w kościele na Dybowie [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
94
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Wydarzenia To wielki dzień dla dzieci, ich bliskich i całej wspólnoty parafialnej kościoła Matki Bożej Wspomożenia Wiernych na kutnowskim Dybowie. Dziś odbył się tam sakrament przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.

Reklama

Pierwsza Komunia Święta w kościele na Dybowie w Kutnie

Przed południem kościół na Dybowie wypełnił się po brzegi. Powodem była wyjątkowa uroczystość. Grupa kilkudziesięciu dzieci przyjmuje dziś Pierwszą Komunię Świętą. To dla nich bardzo ważny dzień, stąd nie dziwi podniosła atmosfera, ale jednocześnie szczęście malujące się na ich twarzach.

Uroczystość rozpoczęła się przed kościołem, gdzie oprócz dzieci pierwszokomunijnych zgromadzili się ich rodzice i zaproszeni goście. Po błogosławieństwie wszystkich zaproszono do świątyni, by kontynuować pierwszokomunijną mszę świętą.

Według wielu wiernych Pierwsza Komunia Święta jest najważniejszym sakramentem, który możemy przyjąć w trakcie naszego życia. Dlatego ten wyjątkowy moment poprzedzają długie przygotowania.

Uczestniczą w nich nie tylko duszpasterze i katecheci. Bardzo ważną rolę do odegrania mają rodzice, którzy powinni uświadamiać swoim pociechom, że sakrament Pierwszej Komunii Świętej to nie tylko msza, spotkanie z rodziną tuż po niej i worek prezentów, ale jest to przede wszystkim wyjątkowe doświadczenie duchowe.

Pierwszą Komunię poprzedza pierwsza spowiedź. Tutaj rodzice także powinni pomóc swojemu dziecku. W tym przypadku mowa o zrobieniu dobrego rachunku sumienia.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy