Reklama

Reklama

Wyjątkowy jubileusz kutnowskiej organizacji. Działają już 100 lat! [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutnowskie Koło Związku Inwalidów Wojennych ma już 100 lat. Jubileusz świętowany był w miniony piątek. Nie zabrakło słów uznania i podziękowań za cały wiek działalności.

Reklama

100-lecie Koła Związku Inwalidów Wojennych w Kutnie

Kutnowskie koło związku powstało w 1922 roku. Piątkowa uroczystość zamykała obchody 100-lecia jego funkcjonowania. 19 marca przedstawiciele kutnowskiego koła wraz z pracownikami Urzędu Miasta składali kwiaty na grobach zmarłych członków związku.

- Ta symboliczna rocznica pozwala nam przypomnieć o naszej historii, naszej działalności w Kutnie i regionie kutnowskim, splecionej z wydarzeniami z historii kraju oraz poniesionej przez członków ofiary na jego rzecz od czasów odzyskania niepodległości po czasy dzisiejsze – mówił Andrzej Zielonka, wiceprezes kutnowskiego koła Związku Inwalidów Wojennych.

Piątkowa uroczystość była z kolei okazją do uhonorowania wszystkich tworzących kutnowskie struktury Koła Związku Inwalidów Wojennych. Krzyżem za zasługi dla Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych odznaczona została Pani Jadwiga Łuszczak, prezes Koła Związku Inwalidów Wojennych w Kutnie. Podziękowania i gratulacje dla członków organizacji przekazali też zastępcy prezydenta Kutna Jacek Boczkaja i Zbigniew Wdowiak oraz przewodniczący Rady Miasta Mariusz Sikora.

- Taki jubileusz zdarza się pierwszy raz. Wielki szacunek i wielkie uznanie dla wszystkich członków związku, bo kiedyś ich było kilkuset i była to bardzo liczna organizacja. Obecnie jest tylko 12 członków, ale to jest ważne, że zawsze możemy na Państwa liczyć na przykład podczas tych najważniejszych uroczystości miejskich. Z okazji tak znakomitego jubileuszu życzę przede wszystkim zdrowia, aby Państwo mogli jak najdłużej działać w organizacji i świętować kolejne jubileusze – mówił Zbigniew Wdowiak.

W uroczystości uczestniczył również starosta kutnowski, Daniel Kowalik. 

- Było mi niezwykle miło uczestniczyć w tak szczególnej chwili dla Koła Związku Inwalidów Wojennych w Kutnie. Chciałbym podziękować i okazać ogromny szacunek osobom, dla których Polska jako kraj, naród i kultura to najważniejsza wartość. Dzięki tym znamienitym ludziom jesteśmy niepodległym krajem – mówił.

Podczas uroczystości wręczono także odznakę Związku Inwalidów Wojennych dla prezydenta Kutna Zbigniewa Burzyńskiego za pomoc i współpracę z kutnowskim kołem związku.

Info: UM Kutno/Powiat kutnowski

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy