Reklama

Wyjechali do Zakopanego

Opublikowano:
Autor:

Wyjechali do Zakopanego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W dniach 20-25 maja, ośmioosobowa grupa uczniów z Gimnazjum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej, wraz z opiekunami, uczestniczyła w wycieczce do Zakopanego, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu "Tęczowe Dźwięki". Stowarzyszenie działa i wspiera Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy Nr 2 w Kutnie.Impreza, odbyła się dzięki środkom pozyskanym z kutnowskiego Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz od Rady Rodziców.Turystyczną przygodę uczniowie rozpoczęli "przystankiem" w Krakowie, gdzie spacerowali po Starym Rynku, podziwiali Sukiennice, Wawel i groźnego, ziejącego ogniem smoka.

Po przyjeździe do Zakopanego uczestników powitały majestatyczne i wyglądające groźnie Tatry, z zalegającym w źlebach śniegiem. W ciągu tych kilku dni grupa wjechała kolejką linową na Kasprowy Wierch, Gubałówkę, przeszła Dolinę Kościeliską.
Uczniowie bliżej poznali przyrodę tatrzańską i kulturę górali dzięki ciekawym ekspozycjom w Muzeum Tatrzańskim. Dużym przeżyciem było zwiedzanie skoczni narciarskiej i oglądanie widoków z wysokości skaczących narciarzy. Wielką frajdę sprawiła wizyta na basenach termalnych w Bukowinie Tatrzańskiej.

Każdego dnia odbywały się spacery po głównej ulicy Zakopanego-Krupówkach, gdzie można zobaczyć różne dziwy - gadające niedźwiedzie, tęczowe ogromne bańki mydlane, stragany pełne pamiątek i oscypków. W czasie wędrówek po mieście wycieczkowicze poznawali starą, charakterystyczną zabudowę góralską.

Ze wzruszeniem uczniowie odczytywali na starych nagrobkach cmentarza na Pęksowym Brzysku znane z lekcji historii i języka polskiego nazwiska sławnych Polaków.

Wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili pełni wrażeń i bardzo zadowoleni. Wycieczkę zorganizowała pani Elżbieta Szczesiak i pan Grzegorz Błaszczyk.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE