Reklama

Wykonawcy bojkotują kolejny przetarg. Nie będzie przebudowy ulicy?

Opublikowano:
Autor:

Wykonawcy bojkotują kolejny przetarg. Nie będzie przebudowy ulicy? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Do wczoraj przedsiębiorcy mieli możliwość złożenia oferty na budowę nowej ścieżki rowerowej i chodnika na ul. Matejki. Ogłoszony pod koniec czerwca przez Urząd Miasta przetarg okazuje się być kolejnym fiaskiem, bowiem żaden wykonawca nie jest zainteresowany wykonaniem zadania.

Na ulicy Matejki miały zajść spore zmiany. Nowa nawierzchnia chodników, zatoka postojowa dla samochodów wzdłuż ulicy czy ścieżka rowerowa to tylko niektóre z punktów zakresu inwestycji, na realizację której Urząd Miasta ogłosił przetarg.

Przedmiot i zakres inwestycji zakłada m.in. wymianę istniejących krawężników, wykonanie ścieżki rowerowej od przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu z Łęczycką do skrzyżowania z ul. Fałata, czy wykonanie nowej podbudowy i nawierzchni chodników i zjazdów.

Budowa ścieżki rowerowej w tym miejscu była pomysłem Łukasza Gajewskiego, autora strony "Kutnowskie ulice i drogi rowerowe".

- Przedstawiłem go na spotkaniu w Urzędzie Miasta pod koniec poprzedniego roku. Ta idea została przyjęta z entuzjazmem i wdrożona na etapie projektowania. Oczywiście nowy odcinek nie będzie na całej długości ulicy, lecz jedynie na krótkim fragmencie między ulicami Łęczycką i Fałata. Wszystko po to, żeby w przyszłości połączyć Azory z siecią dróg rowerowych. W tym miejscu chciałbym przypomnieć, że istnieje gotowy projekt dróg rowerowych na ulicy Krośniewickiej i na części ulicy Przemysłowej - pisze na swojej stronie.

Niestety, kolejny przetarg upadł. Do wczoraj potencjalni wykonawcy mieli czas, by złożyć ofertę. Tymczasem nie wpłynęła ani jedna... Czy to kolejna przetargowa klapa w naszym mieście?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE