Reklama

Wynajem magazynów - dlaczego warto wynajmować?

Opublikowano:
Autor:

Wynajem magazynów - dlaczego warto wynajmować? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wynajem magazynu to obecnie najbardziej popularna metoda, dzięki której firma zyskuje powierzchnię konieczną do przechowywania materiałów czy produktów. Wpływ na to mają przede wszystkim elastyczne warunki najmu oraz krótkoterminowość umowy – w czasach dynamicznie zmieniającej się sytuacji na rynku wpływa to na duże bezpieczeństwo inwestycyjne właścicieli firm.//

Dlaczego warto wynajmować magazyny?

Budowa własnej powierzchni magazynowej wiąże się z utratą sporej ilości czasu. Co więcej, przedsiębiorca jest zmuszony do kosztownej inwestycji a trzeba wziąć pod uwagę, że nie zawsze dysponuje określoną sumą środków na jej pokrycie. To nie wszystko, własny magazyn zobowiązuje – do prowadzenia firmy w tej samej lokalizacji, do ponoszenia kosztów związanych z jego utrzymaniem czy naprawami, do ponoszenia opłat eksploatacyjnych. Magazyn zaś umożliwia praktycznie natychmiastowe wejście na rynek.

Dlaczego to właśnie wynajem magazynów cieszy się tak dużym zainteresowaniem?

Warto tutaj wspomnieć przede wszystkim o pośrednikach, którzy wyręczają przedsiębiorcę w poszukiwaniach najlepszych powierzchni. Korzystając z pomocy ekspertów właściciel firmy logistyczne, kurierskiej czy transportowej może mieć pewność, że magazyn zostanie niemalże „uszyty na miarę”, zgodnie z jego oczekiwaniami. Pośrednik weźmie pod uwagę lokalizację, wielkość powierzchni magazynowej czy dodatkowe atuty, jakie będą wiązać się z komfortem jego użytkowania. Co więcej, niejednokrotnie będzie on uczestniczył w negocjacjach cenowych z właścicielem magazynu, będzie też czuwał nad pełnym bezpieczeństwem realizowanej transakcji.

Na jakie korzyści może liczyć najemca?

Wynajem magazynu to pewność dysponowania idealną powierzchnią przez minimum 3 lata. To optymalny okres na możliwość rozpoczęcia biznesu czy jego rozwoju. Z drugiej strony to stosunkowo krótko na tyle, by w razie niepowodzenia nie ponosić dodatkowych, zbędnych kosztów. Najemca magazynu zyskuje obiekt idealny względem własnych oczekiwań a jednocześnie nie ponosi za niego odpowiedzialności.

Warto tutaj zauważyć, że to właściciel partycypuje w kwestiach ewentualnych usterek. Ponadto, to również właściciel będzie zobowiązany do zaadaptowania magazynu względem potrzeb najemcy. Korzystając z pośrednika najemca ma natomiast pewność bezpiecznie przeprowadzonej transakcji i koordynacji całego procesu. To również gwarancja najniższej ceny i najlepszych warunków.

Trzeba też podkreślić, że usługi pośredników cieszą się tak dużą popularnością, bo nikt inny nie zna tak dobrze rynku tego rodzaju nieruchomości. Dzięki temu dobrana może być najbardziej odpowiednia dla przedsiębiorcy lokalizacja.

Sprawdź również: http://www.warehouses.pl/

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE