Reklama

[WYNIKI] II tura wyborów: Kto wygrał w sąsiednich powiatach?

Opublikowano:
Autor:

[WYNIKI] II tura wyborów: Kto wygrał w sąsiednich powiatach? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Znamy wyniki wyborów także w sąsiednich powiatach. W Łęczycy zmiana: Monikę Kilar-Błaszczyk z PiS, która pełniła funkcję burmistrza, zastąpił Paweł Kulesza, kandydujący z własnego komitetu. W Gostyninie fotel włodarza miasta obronił Paweł Kalinowski z Prawa i Sprawiedliwości. Natomiast w Daszynie wyborcy wybrali osadzonego obecnie w areszcie Zbigniewa Wojterę.

Monika Kilar-Błaszczyk, została wyznaczona przez wojewodę na pełniącą obowiązki burmistra Łęczycy w lipcu zeszłego roku. Było to pokłosie zawieszenia ówczesnego włodarza Krzysztofa Lipińskiego, za którym ciągnęły się sądowe sprawy. Wyborcy najwyraźniej nie byli jednak zadowoleni z kobiecych rządów i w drugiej turze wybrali na burmistrza wieloletniego przewodniczącego Rady Miejskiej Pawła Kuleszę.

W Gostyninie większość w Radzie Miasta zgarnęło Prawo i Sprawiedliwość. Niewiadomą pozostawała jednak obsada stanowiska burmistrza. Do drugiej tury dostali się obecnie pełniący tę funkcję Paweł Kalinowski z PiS-u oraz jego poprzednik - Włodzimierz Śniecikowski, który przez wiele lat stał na czele miasta, jednak po alkoholowych ekscesach, skazany prawomocnym wyrokiem, nie mógł kandydować w poprzednich wyborach. W tym roku, gdy wyrok uległ już zatarciu, okazało się, że wciąż cieszy się sporą popularnością w mieście. Wszedł do drugiej tury i dopiero tam przegrał z Pawłem Kalinowskim.

Ciekawie jest też w Daszynie. Do drugiej tury dostali się tam startujący z własnych komitetów Tadeusz Dymny oraz Zbigniew Wojtera, przebywający obecnie w areszcie w związku z toczącym się śledztwem w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej wyłudzającej dopłaty dla rolników. Kilka dni przed głosowaniem Dymny zrezygnował jednak z dalszego kandydowania tłumacząc to olbrzymim poparciem dla Wojtery i wygraniu przez niego wyborów do Rady Gminy. Stąd w niedzielę na karcie do głosowania wyborcy mieli jedynie jedno nazwisko.


Łęczyca:

  1. Kulesza Paweł Maciej - 2555 głosów, 52,40 proc.
  2. Kilar-Błaszczyk Monika - 2321 głosów, 47,60 proc.
Frekwencja: 42,50 proc.


Gostynin:

  1. Kalinowski Paweł Witold - 4539 głosów, 64,22 proc.
  2. Śniecikowski Włodzimierz - 2529 głosów, 35,78 proc.
Frekwencja: 48,35 proc.


Daszyna:

  1. Wojtera Zbigniew Stanisław - 740 za, 281 przeciw - 72,48 proc.
Frekwencja: 31,62 proc.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE