Reklama

Wyniki konkursu „Literackie Kutno 2015”

Opublikowano:
Autor:

Wyniki konkursu „Literackie Kutno 2015” - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Znamy już laureatów konkursu na opowiadanie inspirowane przeszłością, teraźniejszością lub przyszłością Kutna – „Literackie Kutno 2015”.Jest to jedyny tego typu konkurs w historii naszego miasta. Choć to pierwsza edycja, a opowiadania mogli zgłaszać jedynie mieszkańcy województwa łódzkiego, konkurs ten spotkał się z dużym odzewem i zaowocował współpracą z wieloma instytucjami kulturalnymi, zarówno z Kutna jak i spoza naszego miasta.

Jury w składzie: Maciej Kaźmierczak (przewodniczący), Paulina Matysiak (Inspektor Wydziału Kultury, Promocji i Rozwoju Miasta Urzędu Miasta Kutno) i Zbigniew Leitgeber (prezes Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół II LO im. J. Kasprowicza w Kutnie) wyłoniło jedenaście prac konkursowych (nagrody są równorzędne), które znajdą się w pokonkursowej antologii. Ich autorzy otrzymają egzemplarz książki oraz inne nagrody rzeczowe.

Oto nazwiska zwycięzców i tytuły ich prac (kolejność przypadkowa):
Rafał Cichowski „Pocztówka z miasta Q”
Agata Kaczmarska „Biała koszula”
Aleksandra Suśniło „Przygoda w Kutnie”
Barbara Żyżelewicz „Przysferze 84 – świat przyszłości”
Cezary Grzyb „Podróż”
Ilona Graczyk „Odcienie róży”
Anna Hetmaniak „Europejska tyrania”
Katarzyna Matuszak „Droga”
Katarzyna Myszura „Opowieść ulicy”
Paulina Jakubowska „Szlachetna róża”
Zofia Ulańska „Listy dworcowe”

Uroczysta gala rozdania nagród odbędzie się 27 listopada 2015 r. w Centrum Teatru Muzyki i Tańca o godz. 18:00, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Projekt „Wspólnie twórzmy kulturę – wydanie zbioru opowiadań szansą dla młodych autorów” realizowany jest przez grupę nieformalną Młodzi Twórcy działającą przy Towarzystwie Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej. Dofinansowano ze środków Programu Grant na lepszy start, współfinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich realizowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE