Reklama

Wypadki, kilkanaście kolizji i nietrzeźwi kierowcy, czyli podsumowanie Wielkanocy na drogach powiatu

Opublikowano:
Autor:

Wypadki, kilkanaście kolizji i nietrzeźwi kierowcy, czyli podsumowanie Wielkanocy na drogach powiatu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dziś o godz. 6:00 zakończyły się wzmożone działania na drogach naszego powiatu, które funkcjonariusze przeprowadzali od 30 marca. Święta na drogach okazały się nie być do końca bezpieczne. Prócz kolizji i zatrzymań nietrzeźwych kierowców doszło także do dwóch wypadków, w tym jednego ze skutkiem śmiertelnym.

Policjanci w okresie świątecznym zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców, a także 3 prawa jazdy za przekroczenie prędkości. W miniony weekend doszło również do 2 wypadków drogowych oraz 15 kolizji. Nieprawidłowe wyprzedzanie, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu i nadmierna prędkość są nadal głównymi przyczynami zdarzeń drogowych. W okresie świątecznym doszło do 2 wypadków drogowych oraz 15 kolizji.

- Podczas świątecznego weekendu nad bezpieczeństwem podróżujących na terenie powiatu kutnowskiego czuwało ponad 150 policjantów ruchu drogowego oraz prewencji. Funkcjonariusze wyposażeni w ręczne mierniki prędkości i urządzenia do badania stanu trzeźwości, częściej niż zazwyczaj kontrolowali kierowców. Funkcjonariusze zbadali na zawartość alkoholu blisko 350 kierowców. Oprócz stanu trzeźwości, policjanci sprawdzali również prędkość, czy kierowcy i pasażerowie używają pasów bezpieczeństwa oraz przewożą dzieci w fotelikach - informuje st. asp. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP w Kutnie.

Zadaniem policjantów, było także zapewnienie płynnego i bezpiecznego ruchu na drogach dojazdowych do miast oraz na głównych ciągach komunikacyjnych przebiegających przez powiat kutnowski.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE