Reklama

Reklama

Wyremontują chodnik przy jednej z kutnowskich ulic. Kiedy mieszkańcy z niego skorzystają? [ZDJECIA]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Mieszkańcy ulicy Kopernika jeszcze w tym roku będą mieli do dyspozycji nowy chodnik. Inwestycja rozpocznie się już na przełomie października i listopada, a dotyczyć będzie ciągu znajdującego się po południowej stronie drogi.

Reklama

Kutnowski magistrat poinformował o planowanym remoncie chodnika przy ul. Kopernika. Jak zaznaczają urzędnicy, inwestycja zakończy się jeszcze w tym roku.

- Chcemy, żeby ta ulica wyglądała estetycznie, wiemy, że ten chodnik jest w stanie wymagającym remontu – mówi wiceprezydent Kutna, Jacek Boczkaja.

Radny Porozumienia Dla Kutna Robert Feliniak przyznaje, że to dobra informacja dla mieszkańców, którzy do tej pory po dwóch stronach ulicy widzieli dwa zupełnie różne ciągi piesze.

- Już w ubiegłym roku część tego chodnika została wymieniona. Sytuacja wygląda więc tak, że po jednej stronie ulicy mamy wyremontowany ciąg pieszy, a po drugiej jeszcze nie – wyjaśnia radny Feliniak.

Stare płyty chodnikowe zostaną zastąpione przez nową kostkę brukową. Warto jednak zaznaczyć, że nie będą wyrzucone. Wszystkie elementy, które uda się odzyskać, zostaną zmagazynowane i użyte po raz kolejny przy utwardzeniu innych miejsc w mieście. Remont chodnika rozpocznie się na przełomie października i listopada.

A Wy, które jeszcze miejsca w Kutnie uznajecie za warte remontu? Którym chodnikom należy się wymiana "na nowszy model"? Podzielcie się swoją opinią w komentarzach. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE