Reklama

Reklama

Wyróżnienie dla kutnowskiego dzielnicowego

Opublikowano: pt, 9 gru 2016 15:54
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia 7 grudnia w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi odbyła się konferencja dotycząca realizacji programów „Dzielnicowy bliżej Nas” oraz „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa „ w województwie łódzkim. Na spotkaniu gościliśmy m.in. dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi Krzysztofa Janeckiego, reprezentantów posłanki na Sejm RP Alicji Kaczorowskiej, Komendanta Wojewódzkiego PSP w Łodzi starszego brygadiera Jarosława Wlazłowskiego oraz archidiecezjalnego duszpasterza policji w Łodzi księdza Jacka Syjuda.Była to doskonała okazja do nagrodzenia przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi insp. Andrzeja Łapińskiego wyróżniających się 23 dzielnicowych z komend miejskich i powiatowych Łódzkiego Garnizonu Policji. Z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie wyróżnienie otrzymał st. asp. Łukasz Sroczyński.

Reklama

Tematykę oczekiwań społecznych w kontekście pracy dzielnicowego oraz praktyczny wymiar funkcjonowania map zagrożeń omówił zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi insp. Dariusz Walichnowski. Komendant przekazał wnioski wypływające z debat społecznych i 22 Konferencji „Dzielnicowy Bliżej Nas – oddajemy głos społeczeństwu”, które przeprowadzono we wrześniu i październiku 2016 roku we wszystkich powiatach województwa łódzkiego.

Pokazują one jak ogromne znaczenie ma prawidłowo pełniona służba dzielnicowego, który powinien być zaangażowanym w lokalne problemy łącznikiem pomiędzy policją a mieszkańcami. Do grudnia 2016 roku na terenie województw łódzkiego policjanci potwierdzili 4451 zgłoszeń naniesionych przez Internautów na mapę zagrożeń bezpieczeństwa. Najwięcej dotyczyło spożywania alkoholu w miejscach publicznych, przekraczania dozwolonej prędkości i nieprawidłowego parkowania. Komendant podkreślił także rolę funkcjonowania wdrożonego w województwie łódzkim FORUM IDEI KU BEZPIECZEŃSTWU I DIALOGOWI SPOŁECZNEMU.

Ma ono na celu budowanie koalicji społeczeństwa, Policji i innych służb i instytucji na rzecz bezpieczeństwa. Komendant Powiatowy Policji w Brzezinach insp. Cezary Petrus przedstawił koncepcję pracy dzielnicowego na bazie lokalnych doświadczeń ze współpracy z instytucjami i społeczeństwem. Współdziałanie z Kościołem zreferowałV-ce dziekan Dekanatu Brzezińskiego ks. Mariusz Wojturski.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)